Monday, June 27, 2022
Home Tags Rama

Tag: rama

Kthesa në heshtje e Holandës për anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Kryeministri holandez, Mark Rutte, është kthyer në mbështetësin më të madh të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian. Edhe pse ai...

Bypassi i Beratit hyn në fazën përfundimtare, Rama: Vepër që do...

Bypass i Beratit ka hyrë në fazën e tij përfundimtare. Kryeministri Edi Rama treguar ecurinë e punimeve duke thënë se kjo vepër do të...

Berisha: Aksioni i SPAK u dekonspirua, Edi Rama dha mesazh tek...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur lidhur me operacionin e SPAK i cili goditi disa grupe kriminale në vendin tonë. "Janë arrestuar gjithsej 7-8 ushtarë, kurse...

A po ndërhyn Rama në punën e SPAK? Kraja i përgjigjet...

Kreu i SPAK Arben Kraja i është përgjigjur kreu te grupit parlamentar të PD-së Enkelejd Alibeajt, i cili e pyeti a quhen ndërhyrje deklaratat...

Zbardhet axhenda: Presidenti i KiE në Tiranë, Michel mban konferencë me...

Në agjendë parashikohen që zyrtari i lartë i BE do të pritet nga kreu i qeverisë në orën 10:15 në bulevardin pranë Kryeministrisë do...

Berisha: Rama e Vuçiç i bëjnë ‘like’ njëri-tjetrit, ai nuk flet...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se kryeministri Edi Rama nuk flet asnjëhere keq për Beogradin dhe se e mburr atë. Gjatë një takimi me...

Mos qani pas pesë vjetësh për 17 majin

Nga Astrit Patozi Caktojani Lul Bravës po të doni edhe helmimin e Petro Nini Luarasit, se brenda jeni, mban ai "besëpreri". Por mos bëni sikur ju...

Rama ironi me akuzat për Butrintin: Michel Granoff mirëserdhe në ujin...

Qeveria shqiptare së bashku me Fondacionin Amerikano-Shqiptar ditën e sotme firmosën një marrëveshje për krijimin e 100 laboratorëve “SMART” në shkollat 9-vjeçare të vendit. Gjatë...

Premtimi për 8 vjet u katandis në 1 vit e gjysëm…

Nga Lutfi Dervishi Qershor 2020: Rama jep lajmin për biznesin e vogël: Pas tatim-fitimit hiqet edhe TVSH. Pa taksa deri në vitin 2029 22 shtator 2020 “Çdo biznes...

Berisha i përgjigjet Ramës: Ne nuk bëjmë presion, nëse ka afera...

Sali Berisha i është përgjigjur Edi Ramës, i cili i kërkoi SPAK të nisë hetimet për të pasi është shpallur "non grata" nga SHBA....
SiteLock