Home Tags Rajon

Tag: rajon

Tërmeti me magnitudë 4.3 godet Greqinë

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë e shkallës Rihter është shënuar në Amfilochia të Greqisë. Sipas mediave të huaja, lëkundjet u ndjenë në orën 23:50 të së...

Ministri grek viziton sot Shqipërinë,PDIU: Të diskutohet heqja e Ligjit të...

Ndërsa pritet që ministri i Jashtëm grek të nisë vizitën zyrtare sot në vendin tonë, ka ardhur edhe reagimi i PDIU. PDIU ka reaguar përmes...

Berisha: Rama e Vuçiç i bëjnë ‘like’ njëri-tjetrit, ai nuk flet...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se kryeministri Edi Rama nuk flet asnjëhere keq për Beogradin dhe se e mburr atë. Gjatë një takimi me...

Përpjekje për destabilizim në rajon, çfarë dihet deri tani për alarmet...

Kosova u bë vendi i fundit në Ballkan ku u alarmua për mjete shpërthyese në institucione, pas një varg kërcënimesh në të paktën katër...

Ministria greke e Shëndetësisë: Rasti i 16-vjeçares nuk është hepatit akut

Në Spitalin e Përgjithshëm të Larisës ka rënë alarm për shkak të një vajze 16- vjeçare , e cila është shtruar për mjekim me simptoma të hepatitit. Sipas Protothema, simptomat e vajzës,...

Vijojnë lëkundjet në rajon, këtë herë tërmeti shkund Maqedoninë e Veriut

Një tjetër tërmet ka goditur rajonin e Ballkanit. Mësohet se këtë herë goditja me magnitudë 2.8 gradë të shkallës rihte dhe intensitet prej 3...

Bullizonte studentët/ Protestës së studentëve në Maqedoni kundër pedagoges i bashkohet...

Këngëtari i grupit “Elita 5”, Arif Ziberi ka mbështetur studentët e Fakultetit të Muzikës, të cilët sot dolën në protestë kundër profesores Besiana Memhedi,...

6 mijë shqiptarë u fshinë nga listat zgjedhore në Serbi

Më shumë se 6 mijë shqiptarë që jetojnë në Serbi janë hequr nga listat e votuesve, në vigjiljen e zgjedhjeve presidenciale, parlamentare dhe të...

“Ballkani i Hapur”, nis zbatimi në kufi

Në pikën kufitare në Tabanovc, kamionët kalojnë kontrollet policore dhe doganore për më pak se 4 minuta, ndërsa i gjithë procesi i verifikimit dhe...

Ankaraja i kërkon Moskës të ndalë luftimet

Ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu tha se lufta në Ukrainë duhet të ndalet dhe se Ankaraja do të vazhdojë përpjekjet diplomatike për të...
SiteLock