Home Tags Qytete

Tag: qytete

“Politico” nxjerr hartën: Cilat janë vendet më të rrezikuara nga COVID...

“Politico” shkruan se Europa është tashmë në mëshirën e valës së katërt të pandemisë së koronavirusit, pasi janë të pakta vendet në Kontinentin e...

Koronavirusi/ Qarqet ku ka më pak të infektuar në Shqipëri

Në dy muajt e fundit numri i të infektuarve me COVID-19, por edhe i fataliteteve ka rënë ndjeshëm duke krijuar premisat për një sezon turistik...

Rritja e rasteve të reja me COVID/ Epidemiologu Alimehmeti: Këto dy...

Situata e Covid-19 në Shqipëri  tanimë është jashtë kontrollit. Qytetarë të infektuar që kanë mbushur qendrat shëndetësore, spitale dhe që lëvizin  nëpër rrugë. Epdiemiologu Ilir...

Kadastra nxjerr emrat, 500 familje marrin lejet e legalizimit, ja përfituesit...

Kadastra ka publikuar dje emrat e 500 familjeve që marrin dokumentin e legalizimit për banesat që deri më sot figuronin si ndërtime pa leje....

Tiranasit dhe durrsakët jetojnë me gjatë; korçarët, beratasit dhe gjirokastritët më...

Në dekadat e fundit jetëgjatësia në Shqipëri është rritur ndjeshëm, duke arritur nivelet më të larta rajonale, por qytetet të ndryshme të vendit shfaqin...

Rama thumbon gazetarin nga Korça dhe i shpreh publikisht pakënaqësitë: Fevziu...

Teksa po fliste për vendet e Shqipërisë, kryeministri Edi Rama bëri ironi me opozitën por edhe me personat që sipas tij para pandemisë, nuk...

Njihuni me 10 qytetet më të vjetra në Europë: Ja cili...

Europa ka një histori të mirëdokumentuar dhe të studiuar dhe shumë prej qyteteve të saj kanë qenë të banuara për mijëra vjet. Kjo është e...

Cilët kanë më shumë makina? Tirana në vend të parë, Saranda...

Në mbarë vendin, në regjistrin e mjeteve aktive të Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimit të Transportit Rrugor janë 648 mijë e 343 mjete aktive...

Zbuloni qytetet më të goditura nga COVID/ Pësuan rritjen më të...

Qarqet e Shkodrës, Vlorës dhe Korçës panë rritjen më të lartë vjetore te papunësisë në tremujorin e tretë të këtij viti, sipas të dhënave...

COVID-19/ Tirana mbetet vatra më e rrezikshme, këto janë dy qytetet...

Tirana vijon të mbetet qyteti me më shumë të infektuar në vend teksa numri i rasteve të reja me Covid vazhdon të jetë i...
SiteLock