Home Tags Qytetare

Tag: qytetare

Frika nga COVID-19/ Qytetarët neglizhentë ndaj sëmundjeve të zemrës, shtyjnë vizitat

Përhapja e Covid-19 tek qytetarët është zbehur, por jo problemet që ka lënë pas. Të shumtë janë ata që për shkak të virusit kanë...

Duma flet nga ‘Byrektorja’ në telefon me një qytetar, nuk sqaron...

Kanadidatja e PD-së Grida Duma ka publikuar ditën e sotme një video nga ‘Call Centeri’ i PD që quhet ndryshe si “byrektorja” me të...

Kryeministri Rama shpërndan videon dhe jep mesazhin: Asgjë nuk është e...

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale videon e një familjeje që u godit nga tërmeti i 26 nëntorit të 2019-ës. Rama sjell historinë...

Mbi 48 mijë qytetarë nga Kosova hynë në Shqipëri për vetëm...

Mediat e Kosovës raportojnë se fundjavën e kaluar pati një dyndje qytetarësh drejt Shqipërisë. 48 mijë e 621 qytetarë të Kosovës vizituan Shqipërinë të...

“Ku je o flori, o yll drite, ti je mbret për...

Kryeministri Edi Rama vizitoi qendrën e vaksinimit në Elbasan, ku të moshuar po merrnin dozën e parë të vaksinës antiCovid. Duke i uruar shëndet të...

“O flori!” Rama pritet nga të moshuarit në Sarandë: Je njeri...

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm ditën e sotme në Sarandë aty ku ka ndjekur nga afër procesin e vaksinimit te të moshuarit. Rama u...

A do ta bënte vaksinën kineze? Mjeku Pipero sqaron qytetarët

Opozita ka dalë kundër vaksinimit me vaksinat kineze dhe ruse, por mjeku Pëllumb Pipero thotë se vaksina kineze është e sigurtë dhe efektive. Mjeku Pipero...

Vaksinimi/ Ministrja Manastirliu del me apelin e rëndësishëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është shprehur nga Vlora se deri më tani procesi i vaksinimit po ecën normalisht në çdo qytet. Ndër të tjera...

Basha takim me bizneset në njësinë 2 në Tiranë: Biznesi i...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takime me qytetarë dhe biznese në njësinë 2, në Tiranë. Basha ka kërkuar votë masive për...

U prit me pankarta në duar, pas shkarkimit gjyqtari i Gjykatës...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi ditën e djeshme gjyqtarin e Gjykatës Administrative të Apelit, Bari Shyti. Pas këtij vendimi të KPK, Shyti ka...
SiteLock