Home Tags Qytetar

Tag: qytetar

I dënuar për krime lufte në Kosovë, ish-komandanti shpallet qytetar nderi

Komandanti i ish-Jugosllavisë, Vladimir Llazareviç, i dënuar për krime kundër njerëzimit për shkak të spastrimit etnik gjatë luftës së fundit në Kosovë, është shpallur...

Asnjë humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit! Rriten...

Në 24 orët e fundit asnjë qytetar nuk ka ndërruar jetë nga COVID. Ndërkohë që rastet e reja me COVID janë rritur. Nga 2007...

Aksident në Tiranë, makina del nga rruga, përplas një qytetar

Një aksident ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Tiranë. Makina ka dalë nga rruga dhe ka përplasur një qytetar. Siç shihet dhe nga pamjet,...

Militanti e qytetari

Nga Aqif Dino Kam shkruar shumë kohë më parë se... militanti i një partie politike është një njeri i vendosur, koherent i bindur si ushtar...

A do e mbështesni zotin Basha? Qytetari tallet me telefonatën nga...

Ditët e fundit telefonatat nga zyrat e partive janë bërë të shpeshta. Jo vetëm që bëjnë sondazhe dhe verifikime për votuesit e tyre, por një...

Mbi kokat e qytetarëve punohet me hekur, beton e llaç

Nga Xhevahir Gradica Nuk kanë nga të kalojnë. Duan apo nuk duan duhet detyrimisht të futen nën skelat e ngritura për të riparuar pallatet. Këto...

“Ia morëm PD-së se i ka lënë asetet rrugëve”/ Biznesmeni vlerëson...

Gjatë vizitës së sotme në Berat, ku zhvilloi takime me përfaqësues të biznesit të vogël, kryeministri Rama shkëmbeu edhe batuta. Rama ka vizituar një biznes...

Pyllëzohen kodrat pranë liqenit të Fjollës, Veliaj: Ata le të mbjellin...

  Kodrat pranë liqenit të Fjollës, një tjetër pikë turistike 3.6 kilometra nga fshati Pezë, fare pranë Kalasë së Dorëzit, po pyllëzohen nga Bashkia e...

Mark Marku: Tërmeti bëri “vetting-un” e ndërtimeve, shteti nuk ekziston

Pedagogu Mark Marku, ka komentuar sot situatën në vend, duke marë shkas nga tërmeti i një viti më parë që tronditi jo vetëm Shqipërinë....

“Ku të ka lala moj picirruke”/ Rama befason me lëvizjen menjëherë...

Pak minuta më parë ka përfunduar Asambleja e PS, ku kryeministri Edi Rama mbajti një fjalim të gjatë dhe kërkoi një mandat të tretë....
SiteLock