Home Tags Qumesht

Tag: qumesht

Skema e TVSH dëmtoi prodhuesit e qumështit, rriten importet e bulmetit...

Tkurrja e blegtorisë, rënia e numrit të krerëve dhe ndryshimet e vazhdueshme të skemës së kompensimit të TVSH-së kanë rritur nevojën për importe të...

Qumështi i gjirit mbron foshnjat nga infektimi me Covid-19

Sipas një studimi të ri, qumështi i gjirit mund të ndihmojë në mbrojtjen e foshnjave nga infektimi me Covid-19. Studiuesit nga një laborator në...

Pijet që ngadalësojnë plakjen

Mosha kalon dhe kjo është e pashmangshme. Nëse konsumoni këto pije sipas studiuesve do të reflektoni më pak se sa vjeç jeni. Vera. Nëse nuk...
SiteLock