Home Tags Qeveria

Tag: qeveria

Raporti i BERZH: Shqipëria e para në rajon për qeverisjen digjitale,...

Shqipëria merr një tjetër vlerësim të rëndësishëm për digjitalizimin dhe qeverisjen digjitale. Vendi ynë renditet i pari në rajon për e-qeverisjen duke lënë pas edhe...

Qeveria bën gati projektligjin! Privatizimi i e-albania, disa shërbime me pagesë

Qeveria është duke bërë gati një projektligj për të ‘privatizuar’ e-albanian. ‘News24’ mëson se Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit (AKSHI), ka përgatitur projektligjin...

Vendim i Qeverisë/ Rivlerësimi i pasurive të paluajtshme shtyhet deri më...

Afati për të rivlerësuar pasuritë e paluajtshme në vend  do të zgjatet edhe me 4 muaj. Ashtu siç Report TV paralajmëroi dje shtyrja e...

Rama prezanton sot platformën për ‘Konsultimin e madh Kombëtar’: Vëmendje të...

Kryeministri Edi Rama do të prezantojë sot platformën për 'Konsultimin e madh Kombëtar', një platformë e prezantuar nga kreu i qeverisë para formimit të...

85% e qytetarëve kinez do të flasin gjuhën mandarine deri në...

Kina po fillon një fushatë agresive për të promovuar gjuhën mandarine, duke thënë se 85% e qytetarëve të saj do të përdorin gjuhën kombëtare...

Protesta e fermerëve kundër paketës së re fiskale, Meta: Duhet dialog,...

Presidenti Meta ka reaguar pas protestës së fermerëve të Myzeqesë kundër paketës së re fiskale. Meta thotë se qeveria duhet të dialogojë dhe të...

Basha: Mashtrimet e qeverisë, Shqipërisë ju shtuan 200 mijë të varfër

Lulzim Basha: Buxheti i shtetit tregon atë që një qeveri është apo nuk është, tregon vizionin apo mungesën e një vizioni në qeveri, prek...

Qeveria i detyron, tregtarët do të afishojnë konsumin dhe emetimin e...

Së shpejti qytetarët do të kenë informacion të detajuar për makinën që duan të blejnë, duke filluar nga kilometrat, tek shpenzimi si dhe shkarkimi...

Zoran Zaev shtyn dorëheqjen deri në stabilizimin e vendit

Kryetari i LSDM-së dhe kryeministri, Zoran Zaev ka vendosur që të shtyjë dorëheqjen e tij deri në stabilizimin e vendit. Kjo do të thotë...

KLSH: Qeveria jo serioze me investimet, nënshkroi në shkelje të ligjit...

Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka patur jo pak kritika ndaj qeverisë në lidhje me zbatimin e buxhetit përgjatë vitit 2020, ku thuhet...
SiteLock