Tuesday, January 31, 2023
Home Tags Qese plastike

Tag: qese plastike

Kosova vendi i vetëm në rajon ku qeset plastike jepen falas,...

Ndonëse, autoritetet në Kosovë kishin konfirmuar se nga janari i këtij viti qeset e plastikës do të bëheshin me pagesë, një masë e tillë...

Nxjerrja nga përdorimi i qeseve plastike/ Ministrja Kumbaro: Sfida nis nga...

Parlamenti ka votuar pardje me 80 vota pro dhe 26 kundër, ligjin që parashikon penalitetet për bizneset që do të vijojnë të përdorin qeset...

Klosi: Direktiva jonë, Shqipëria vendi i parë europian pa qese plastike...

Nga tryeza ku ambasadorë të BE-së, ekspertë ndërkombëtarë dhe drejtues të institucioneve shqiptare analizuan arritjet e detyrave të kapitullit 27 për mjedisin, ministri Blendi...

Nisma kundër qeseve plastike, Soreca i bashkohet kauzës: Kjo e sjell...

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca i është bashkuar fushatës së ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit për qeset plastike. Gjatë prezantimit i pranishëm...
SiteLock