Thursday, February 9, 2023
Home Tags Qente

Tag: qente

Vijon masakra me helmimin e qenve endacak në Lezhë, kafshët e...

Në qytetin e Lezhës vijon masakra me helmimin e qenve endacak. Të tjerë kafshë të ngordhura janë gjetur mëngjesin e së premtes në lagjen...

Qentë heronj shpëtojnë 8 fëmijë nga mbytja

Mund të duket si një ngjarje në filma, por ka ndodhur në të vërtetë në jug të qytetit të Romës, në vendin turistik Sperlonga. Bëhet...

Pronarët e kafshëve paralajmërohen: Ushqimi dhe zbukurimet festive mund të ‘helmojnë’...

Krishtlindja është një kohë emocionuese me shumë ushqime festive, dekorime dhe drita shumëngjyrëshe. Sidoqoftë, ekspertët kanë lëshuar një paralajmërim se si festimet e Krishtlindjeve mund...

Zv.kryeministri Braçe: Qentë i shitën për 50 mijë lekë, i ke...

Zv.kryeministri Erion Braçe lidhur me situatën e tërmetit, Braçe u shpreh se forcat shqiptare nuk kishin eksperiencë për përballimin e pasojave, pasi kurrë nuk...

“Zhurma” për Emergjencat, si i shiti Qeveria “Berisha” qentë e Policisë...

Në morinë e kritikave ndaj Emergjencave Civile, shumë zëra nga opozita u foksuan edhe në përgatitjen e e forcave tona ushtarake, zjarrfikësve apo policisë....

Studimet tregojnë se të bërtiturat dëmtojnë shëndetin e qenve

Një studim i publikuar nga një biolog në Portugali tregon se qentë të cilët kalojnë në faza trajnimi si të bërtiturit ose qaforet specifike për trajnim...
SiteLock