Monday, February 6, 2023
Home Tags Qeni

Tag: qeni

Një familje në Australi kthen lëkurën e qenit të ngordhur në...

Pasi qeni i dashur e një familjeje ngordhi, ata gjetën një mënyrë unike për ta kujtuar atë pasi ata punësuan kompaninë australiane Chimera Taxidermy...

DiCapro hidhet në ujërat e ngrira të ‘Titanikut’, shpëton dy qentë...

Të gjithë e dinë ndjeshmërinë e aktorit të njohur, Leonardo DiCaprio, për planetin dhe kafshët. I ftohti dhe temperaturat e ulëta nuk ishin një pengesë...

Qeni i bllokuar në akull, gjesti human i 2 oficerëve të...

E kujt nuk i formohet një buzëqeshje në fytyrë kur sheh një gjest human të bukur? Shumë buzëqeshje kanë shpërndarë 2 oficerë policie në Spanjë...

Tri mënyra për të përmirësuar shëndetin e veshkave te qeni ose...

Pjesët e ndryshme të trupit të një qeni ose mace duhet të funksionojnë mirë së bashku në mënyrë që të ruajnë shëndetin. Secili sistem ndërlidhet...

A ëndërrojnë qentë dhe për kë?

Kompozitori Richard Wagner veprën e njohur “Tristani dhe Izolda” e ka kompozuar i inspiruar me ëndrrën e vet, ndërsa Albert Einstein teorinë e relativitetit...

Durrës/ Tërhoqi në mënyrë makabre qenin të lidhur pas makinës, ndalohet...

Ditën e sotme u publikuan disa foto që tronditën opinionin publik. Menjëherë pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, ka reaguar policia. Njoftimi: Duke marrë shkas...

Skenë horrori në Durrës: E lidh qenin në makinë dhe e...

Këto foto shokuese janë bërë në Sukth të Durrësit. Drejtuesi i këtij mjeti  (nuk dihet nëse e ka pasur të vetin a jo), e...

Meta dekoron qenin hero , që ishte pjesë e ekipit të...

Presidenti Ilir Meta ka mbërritur në kazermën e FSK-së, Adem Jashari. Meta ashtu siç u paralajmërua ndau dekorata për njësitet e kërkim shpëtimit nga Kosova...

Qeni u shpëtoi jetën, por nuk e pranojnë në hotel –...

Kiko është qeni që u bë i famshëm për historinë e veçantë ku kishte zgjuar njerëzit e shtëpisë fillimisht duke lehur dhe më pas...

Gjërat që asnjëherë nuk duhet t’ia bëni qenit tuaj

Nëse keni qen, ju e dini se çfarë lidhje e veçantë ekziston mes juve dyve. Qeni juaj është gjithmonë aty për t’ju dëgjuar dhe për...
SiteLock