Saturday, February 4, 2023
Home Tags Qafe-thane

Tag: qafe-thane

Makina del nga rruga në Qafë Thanë-Pogradec, plagoset drejtuesi dhe pasagjerët,...

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec, pranë fshatit Hudënisht. Shtetasi M. B., duke drejtuar automjetin tip “Volksëagen”, dyshohet se ka humbur kontrollin...

Moti i keq në vend! Problematike lëvizja në Qafë Thanë, policia:...

 Juglindja e vendit është përfshirë nga dëbora e shoqëruar edhe me erë të fortë çka krijon vështirësi në lëvizjen e mjeteve. Reshjet me intensitet më...

Yuri Kim nga Qafë-Thana: Mbështesim integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së...

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim teksa ishte e pranishme në ceremoninë e dhurimit të pajisjeve nga USAID për autoritetet doganor në...

Kufizimet/ Ndalohet kalimi i punonjësve sezonalë drejt Maqedonisë përmes Qafë-Thanës

Autoritet maqedonase kanë bllokuar ditën e sotme kalimin e punonjësve sezonalë në pikën kufitare të Qafë-Thanës. Burime bëjnë me dije për ABC se udhëtarët shqiptarë...

Maqedonia e Veriut mbyll kufirin e Qafë-Thanës për punëtorët sezonalë nga...

Autoritetet e Maqedonisë së Veriut kanë mbyllur kufirin nga Qafë-Thana për punëtorët sezonalë shqiptarë. Mëngjesin e sotëm, mbi 50 shqiptarë të cilët do të shkonin...

Shteti “përbashkët” sot me Covid-19

NGA KALOSH ҪELIKU (Traditë familjare) Miq, kur na vinin në Katund Porta, e hapur krah më krah. Edhe, kur iknin: Nana u jepte I përcillte me kulaç Katundi: Mollë. Dardha....

Aksident në Pogradec, këmbësori niset me urgjencë drejt spitalit

Një tjetër aksident është regjistruar brenda 1 ore në aksin Pogradec- Qafë Thanë. Bëhet me dije se në fshatin Mëmlisht një automjet ka përplasur...

Makina del nga rruga në Qafë Thanë, rrokulliset në greminë

Një makinë ka dalë nga rruga dhe është aksidentuar mëngjesin e sotëm, në Qafë Thanë. Makina ka përfunduar në një greminë mes shkurreve, të cilat...

Dy të arrestuar në Qafë-Thanë, ndihmonin klandestinët të kalonin kufirin në...

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi akuzohen se ndihmonin shtetas të huaj të kalonin kufirin ilegalisht. Burime zyrtare nga policia bënë...
SiteLock