Saturday, February 4, 2023
Home Tags Pyje

Tag: pyje

Aktivizohet vatër zjarri në Zvërnec të Vlorës, digjen shkurret, flakët i...

Një tjetër vatër zjarri është aktivizuar në Vlorë, këtë herë në zonën e Zvërnecit. Zjarri ka rënë në një sipërfaqe shkurresh dhe bimësie, por...

Zjarret në Fier, prefekti Bala: U dogjën 7000 rrënjë ulliri dhe...

Prefekti i Fierit, Baki Bala ka bërë bilancin e zjarreve në zonën e Fierit, ku tregon se zona e Cakranit dhe Çorrush ishin më...

Audiopërgjimi/ Lame: Kështu mendoj edhe sot nuk i heq presjen! Kush...

Kreu i Kadastrës Shqiptare Artan Lame është pyetur për audiopërgjimin që u publikua para zgjedhjeve të 25 prillit. "Njerëzve nuk do t’u themi se...

Zjarret/ Normalizohet situata në Shkodër, në Fushë Arrëz ende vatra aktive,...

As Shkodra nuk u ka shpëtuar flakëve "përvëluese" të gushtit. Megjithatë situata me zjarret sot është normalizuar në zonën e Shllakut në Shkodër. Vatra...

Vlorë/ Vijojnë zjarret në malin mbi fshatin Dukat dhe mbi bazën...

Pas 12 ditësh "luftë", flakët nuk janë "bindur" në Vlorë dhe vijojnë të "përpijnë" pyjet dhe kullotat. Në ditën e nëntë të zjarreve në...

“Gjendje lufte” në periferi të Athinës, pamjet e shtëpive dhe pyjeve...

Zjarri masiv që përfshiu zonën e Tatoit, në periferi e Athinës ka djegur dhjetëra hektarë pemë dhe ka shkatërruar banesa dhe biznese të zonës. Në...

Prej një jave Vlora e rrethuar nga zjarri! Vijojnë të digjen...

VLORË- Prej një jave Vlora e rrethuar nga zjarri! Vijojnë që të digjen qindra hektarë pyje në Tragjas dhe Karaburun! Asnjë ndërhyrje nga ajri, punonjësit...

Zjarri në gadishullin e Karaburunit, situata kritike, 40 ushtarë nga Berati...

Zjarri në gadishullin e Karaburinit vijon të jetë aktiv, ndërsa situata duket mjaft kritike. Në ndihmë të forcave zjarrfikëse, mëngjesin e sotëm kanë shkuar...

Kreu i Zonave të Mbrojtura, Zamir Dedej: Barinjtë po na vënë...

Zjarret nuk janë thjesht pasojë e temperaturave të larta, por vatra të qëllimshme nga barinj apo nga persona në konflikt pronash. Kjo situatë prezantohet...

Zjarret në vend, Ministria e Mbrojtjes: Kemi pasur një rritje të...

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar nga zjarret në vend. Në një deklaratë për mediat, bëhet me dije se...
SiteLock