Friday, September 30, 2022
Home Tags Putin

Tag: putin

Si e ka deformuar psikologjikisht Putinin puna e tij si agjent...

Një mënyrë për ta imagjinar për një moment veten sikur je futur në mendjen e deformuar të një despoti si presidenti rus Vladimir Putin,...

Putin paranojak si Hitleri në ditët e fundit/ Si u mbyll...

Disa vite më parë, unë jetoja në Kutuzovsky Prospekt, një nga rrugët e gjera radiale që të çon në qendër të Moskës dhe në...

Macron bisedë telefonike me Zelensky: Rrisim mbështetjen ukrainase

Presidenti Emmanuel Macron tha se Franca do të rrisë mbështetjen ushtarake dhe humanitare për Ukrainën. Këtë deklaratë ai ia ka bërë homologut gjatë një...

Guterres në mision ndërmjetësimi Ukrainë-Rusi

Sipas Kombeve të Bashkuara, Rusia e vlerëson si të mundur një rol të OKB-së në aksionet e evakuimit në Ukrainën lindore. Pas takimit të...

Ambasadori shqiptar flet në OKB: Putin po kryen krime, Rusia duhet...

Ambasadori i Shqipërisë në OKB, Ferit Hoxha ka mbajtur një fjalim në Këshillin e Sigurimit, ku dënoi sulmet ruse në Ukrainë. Në fjalën e tij...

“Negocioi me Hitlerin”/ Pas përfundimit të takimit, Polonia akuzon rëndë Macron...

Kryeministri polak Mateusz Morawiecki ka kritikuar presidentin francez për dështimin e tij për të gjetur një zgjidhje diplomatike për luftën në Ukrainë, sipas The Times. “President...

Në Serbi, Putini është një “vëlla” dhe Rusia një tjetër viktimë...

I ndërgjegjshëm për plagët ende të hapura nga bombardimet e NATO-s ndaj Serbisë më shumë se 20 vjet më parë, ambasadori i Ukrainës në...

Pushtimi i PD nga Berisha, si ‘operacioni special’ i Putinit

Nga Mero Baze Sali Berisha praktikisht ka pushtuar selinë e Partisë Demokratike, duke dhunuar ligjin dhe duke pritur fundin e një procesi gjyqësor. Edhe pse...

Stalini ishte deklaruar për të ndaluar armët atomike dhe për bashkimin...

Nga Mark Brunga Axhensitë mediatike boterore kanë relatuar prej ditësh faktin se presidenti rus Vladimir Putin ka urdheruar Ministrin e Mbrojtjes dhe Shefin e Shtabit...

Biden: Nëse Putin do të përdor armë kimike, ne do të...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden tha se SHBA do të përgjigjet nëse Vladimir Putin përdor armë kimike, por theksoi se...
SiteLock