Monday, February 6, 2023
Home Tags Pushteti

Tag: pushteti

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga Agim Baçi "Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin...

Misteri/ Argita Malltezi 375 mijë euro të ardhura nga fakultetet private,...

Nga Adriatik Doçi Përpos aktivitetit të Shkëlzenit si sekser, qirave të dyshimta, blerjes së pasurive të paluajtshme dhe shitjes së tyre deri në 70 %...

Politika, demokracia, pushteti e ligji janë priblematikat e mëdha të shqiptarëve

Nga Skënder Kapiti Këto janë 4 problematikat më të mëdha të shqiptarëve, pasi që të katërta ato funksionojnë keq, sepse janë të kapura nga pushteti...

Nga vjen instinkti për të abuzuar me pushtetin?

Nga Artan Fuga Kur sheh ca fytyra të degjeneruara deputetësh që i skërmiten Presidentit duke e kërcënuar me pushim nga puna të vjen për të...

Gomari dhe populli

Një fshatar dhe bir fshatari Krekosej, si burrë i ditur Dhe i mburrej një gomari: -E shikon si të kam hipur! Përmbi ty, unë kam pushtetin Edhe bëj,...

Pushteti dhe opozita përplasen në Maqedoninë e Veriut për shtyerjen e...

“Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në afatin e caktuar më 12 prill është i mundur të problematizohet, për shkak të prolongimit të ligjeve...

Plaku dhe dorëzimi i pushtetit

Nga Abdurrahim Ashiku Një mesele që vlen të bluhet fort… Në kulturën shpirtërore të popullit tonë Plaku, ai që historikisht në malet tona ka kryer rolin e...

Klement Zguri mesazh të rinjve: Vota është pushteti juaj më i...

Gjatë leksionit të hapur me studentë të Univeristetit të Korçës, Fan S. Noli, Kryetari i KQZ-së, Klement Zguri, tha se, “Të rinjtë duhet të...
SiteLock