Monday, February 6, 2023
Home Tags Pushim

Tag: pushim

Ndeshja Roma-Feynord, qeveria merr vendimin: Ditë pushimi për të gjithë qarkun...

Ministri i brendshëm Bledi Cuci ka njoftuar se data 25 Maj që përkon me ndeshjen e Conference League do tw jetw ditë pushimi për...

“Pusho pak”, opsioni më i ri në Instagram, ja çfarë ndodh...

Shefi i Instagramit, Adam Mossari ka konfirmuar se platforma po teston opsionin e shumëpritur “Pushoni pak”. Ky është një opsion që do t’iu kujtojë përdoruesve...

Zëvendësohen 4 ditët e Janarit! Shkollat, mësim dhe të shtunave

Duke nisur nga kjo e Shtunë dhe në tre javët në vijim shkollat e arsimit parauniversitar do të bëjnë mësim. Ky vendim është marrë...

Mos u shqetësoni, ka gjithmonë një zgjidhje! Këto truke do t’ju...

Sa herë na ka ndodhur të harrojmë një koncept, një arsyetim, apo edhe ndonjë formulë themelore në punë. Shkaktar për këtë janë nxitimi dhe...

E pazakontë në Itali/ U tha nxënësve se “vetëm të moshuarit...

Mësuesja e një shkolle fillore në Treviso, është pushuar nga puna pasi i jepte fëmijëve këshilla të gabuara për Covid-19. Ajo nuk mbante maskë në...

Pse na duhet një javë pune me 4 ditë?

Një javë pune me 4 ditë përveçse do të rrisë mirëqenien, do të ndikojë edhe në ruajtjen e planetit… Një javë pune më e shkurtër...

Stresi “vret” dëshirën seksuale te femrat

Stresi i jetës së përditshme me të cilin ndeshen femrat e moshës 30-45 vjeç bën që dëshira seksuale tek ato të ulet në mënyrë...

Frika për pushtimin e vendit, ditari sekret i Enverit: Të shtrëngojmë...

Nga Dashnor Kaloçi Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), ku ndodhet edhe...

PO mund të kërkoni një ditë pushim për shëndetin tuaj mendor

Sipas statistikave ndërkombëtare vitin e shkuar u kërkuan 17.5 milion ditë pushimi me motivacionin e “shëndetit mendor”. Kjo tregon se problemet me shëndetin mendor janë shtuar me...

Rihanna i kërkon ndjesë të afërmve dhe fansave për mungesën

Mesa duket ylli i muzikës dhe modës ka marrë një periudhë pushim. Këtë e ka konfirmuarvetë këngëtarja me anë të një postimi në rrjetin e saj...
SiteLock