Saturday, January 28, 2023
Home Tags Punetore

Tag: punetore

11 vite punë në serë, fermerët: Marrim 25 mijë lekë dita,...

Ka nisur të punojë në bujqësi që në moshën 25-vjeçare. Mungesa e arsimit të lartë e detyroi të bënte këtë punë. Sot Nertila thotë...

Nga India në Lezhë, bizneset shqiptare punësojnë të huaj

Vijnë nga India, Nepali, Bangladeshi e Pakistani për të gjetur punë në vendin tonë. Të pakualifikuar, shpesh edhe të keqpaguar, por kjo nuk i pengon...

Gjermania do të pranojë 400 mijë punëtorë të kualifikuar në vit

Qeveria e re gjermane mban të njëjtën qasje me paraardhësen sa i takon pranimit të punonjësve të kualifikuar. Në përpjekje për të zbutur plakjen...

Italia suprizon me masat e reja të Covid: Nëse refuzoni vaksinën...

Italia ka bërë me dije se qytetarët e punësuar e kanë vaksinimin të detyrueshëm dhe do të ketë pezullime nga puna për ata që...

Fermerët humbin 25% të prodhimit për shkak të makinerive! Kreu i...

Largimi i të rinjve drejt qendrave të urbanizuara dhe emigrimi jashtë vendit, po kthehet në shqetësim për fermerët gjatë periudhës së vjeljes së prodhimit....

1,500 USD shpërblim për punën në pandemi

Microsoft do t’i japë stafit të saj jo-ekzekutiv një bonus prej $ 1,500 (1,080 £) për punën e tyre gjatë pandemisë. Kompania tha për...

Bizneset ndjekin ‘këshillën’ e Edi Ramës, marrin punëtorë nga Bangladeshi

Në pamundësi për të rekrutuar punëtorë në tregun vendas, një sipërmarrje nga Lezha ka punësuar punëtorë nga vendi i Azisë Jugore, duke bërë realitet...

Largime nga puna pas datës 25 prill? Erion Veliaj: Në administratë...

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, njëherësh edhe drejtues politik i PS në kryeqytet teksa komentoi fushatën elektorale tha se nëse fiton Partia Socialiste nuk...

Punëtorët nga Bangladeshi, Rama: S’them që shqiptarët janë dembelë, këtu janë...

Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar mëngjesin e sotëm në ‘Wake Up’, aty ku dha një intervistë me anë të ‘Skype’, nga Përmeti. Rama u...

“Ka nisur ardhja e punëtorëve të huaj”, ironizon kryeministri Rama: Duan...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka deklaruar se në vendin tonë ka nisur ardhja e punëtorëve të huaj. Rama thotë se janë ata që po...
SiteLock