Friday, January 27, 2023
Home Tags Punesim

Tag: punesim

Si e ndikoi pandemia tregun e punës, gjysma e kompanive do...

Rreth 23% e kompanive të anketuara nga Këshilli i Investimeve deklaruan se zgjodhën punën online nga shtëpia për punonjësit e tyre, në momentin që...

Gati gjysma e të rinjve 15-24 vjeç punojnë në fshat

Bujqësia është sektori me produktivitetin më të ulët në ekonomi, por vitet e fundit, pesha e të rinjve të punësuar në këtë sektor ka...

Në Shqipëri, 38% e vendeve të lira të punës janë krijuar...

Vendet e lira të punës në vendin tonë, më shumë se sa nga zgjerimi i ekonomisë, janë krijuar nga hendeku i krijuar në forcën...

Dokumenti/ Si u emërua Greta Koçi drejtoreshë kyçe e Flamur Nokës...

Nga Adriatik Doçi Është një nga rastet klasike të përdorimit dhe njësimit të Partisë Demokratike me administratën publike kur ishte në pushtet. Ende pa u...

Kënaqësi e rreme, si udhëheqësit tanë punësojnë farefisin

Nga Kimete Berisha False pleasure, UNDP! Po. U knaqëm. Sidomos kur po i shohim ministrat e Kurtit duke i punësuar familjarët e tyre, aty, për një moment...

Organizata Ndërkombëtare e Punës: 13 milion gra më pak të punësuara...

Pabarazitë midis grave dhe burrave në botën e punës të cilat janë përkeqësuar gjatë gjatë pandemisë së shkaktuar nga COVID-19 do të vazhdojnë edhe...

Denaj: Rritet numri i të punësuarve në vend për muajin qershor,...

Nëpërmjet një njoftimi të publikuar në faqen zyrtare, ministrja e ekonomisë Anila Denaj ka bërë me dije se punësimi në vendin tonë po i...

Hapet panairi i punës dhe karrierës në Universitetin “Aleksandër Moisiu”, forumi...

Forumi i parë kombëtar mbi punësimin rinor Të rinjtë në të gjithë vendin kanë qenë kategoria më e ndikuar nga pandemia COVID19, me norma të...

“Brenda mandatit të 3-të paga minimale shkon 40 mijë lekë”/ Denaj:...

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi dje në “Java në RTSH” se mazhoranca do t’i qëndrojë premtimit për rritjen e pagës minimale...

OBSH ngre alarmin: Vdekjet nga orari i gjatë i punës janë...

Puna mbi 55 orë në javë mund të jetë “rrezik serioz për shëndetin”, zbulon një studim i ri. Qindra mijëra njerëz vdesin çdo vit...
SiteLock