Wednesday, February 8, 2023
Home Tags Pune

Tag: pune

Të burgosurit kanë mundësi të punojnë në administratën e burgjeve me...

Baba i një fëmije 3 vjeç, Kastriot Ramazani kërkon të nxjerrë të ardhura për familjen edhe pse ndodhet pas hekurave duke vuajtur dënimin për...

Covid përgjysmon stafet, edhe kur kanë familjarë të infektuar nuk shkojnë...

Po jetojmë kohë pandemie që na detyroi të kombinojmë aty ku ekziston mundësia të kombinosh punën nga zyra, me punën në online. Aktualisht në...

Çfarë do të thotë në të vërtetë kur kompanitë shkruajnë “Paga...

Nëse kërkoni një punë pë një kohë mjaftueshëm të gjatë, do të hasni në shprehjen "paga është konkurruese". Kjo frazë premtuese e paqartë, por subjektive...

Rritet informaliteti i punës në Shqipëri, fshehja më e lartë e...

Informaliteti i punës (puna pa kontratë, ose pagë më e lartë sesa deklarohet) është rritur në pesë nga gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor, në...

New York, fillon pushimi nga puna i punonjësve shëndetësorë të pavaksinuar

Mijëra punonjës të kujdesit shëndetësor në Nju Jork morën të paktën një dozë të vaksinës kundër COVID-19 para hyrjes në fuqi të vaksinimit të...

Hapen aplikimet për pranimin në Akademinë e Sigurisë/ Policia: Keni një...

Hapen aplikimet për pranimin në Akademinë e Sigurisë, të shtetasve që kanë përfunduar ciklin e dytë të studimeve të arsimit të lartë në shkencat...

“Nga vajtuesit me pagesë, deri te shitja e flokëve”, ja mënyrat...

Në ditët e sotme ka mënyra nga më të ndryshmet për të bërë para. Mjafton të keni një ide apo të kuptoni se në...

Bashkia e Tiranës nis projektin “Çerdhe dhe kopsht pranë vendit të...

Të gjithë ata prindër që kanë merak për të gjetur një çerdhe apo një kopsht për fëmijët e tyre, do të marrin një zgjidhje,...

2 vatra zjarri në Durrës, po punohet për t’i shuar, nuk...

Sot ka pasur 2 vatra zjarri në Durrës, një në Shetaj në njësinë administrative Ishëm dhe një në Rrushkull njësia administrative Sukth. Është përfshirë...

Sondazhi/ Shumica e punëtorëve duan të vazhdojnë të punojnë nga shtëpia...

Pas përfundimit të pandemisë dy të tretat e punëtorëve duan që të vazhdojnë të punojnë nga shtëpia, është ky rezultati i një studimi të...
SiteLock