Monday, February 6, 2023
Home Tags Puna

Tag: puna

Të rinjtë shqiptarë preferojnë të punojnë në kompani ndërkombëtare! 86.3% janë...

Të rinjtë shqiptarë preferojnë që të punojnë në kompanitë e mëdha ndërkombëtare. Sipas një sondazhi të “Deloitte”, titulluar “Hapat e Parë në Tregun e...

Horoskopi për ditën e hënë, 12 korrik 2021

Dashi Meditimi dhe joga do të rrisin qëndrueshmërinë tuaj mendore. Një përmirësim i financave tuaja do t’ju mundësojë të bëni blerje të rëndësishme. Çështjet e...

Balluku inspekton drejtorinë e transportit rrugor Korçë: Mbulon mbi 120 mijë...

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku së bashku me Drejtorin e Përgjithshëm të DPSHTRR, Blendi Gonxhe inspektoi sot në drejtorinë rajonale të transportit...

Shkëputja masive që po ndodh nga puna në zyrë, në atë...

Kalimi në një botë hibride të punës do të ketë ndikim të madh te menaxherët Një klishe e njohur e vitit 2020 ishte se Covid-19...

Pandemia ktheu shtratin në hapësirë pune

Susan Booth, shitëse pronash në Yorkshire të Britanisë së Madhe, nuk shqetësohet as për t’u veshur. Në vend të kësaj, ajo i bën vetes...

A ka shpresë për tregun e punës në Angli?

Shkalla e papunësisë në Mbretërinë e Bashkuar arriti nivelin më të lartë që nga viti 2016 në Tetor, përpara se një bllokim kombëtar të...

Ngjarje e rëndë, humb jetën në punë 43-vjeçari

Një punonjës 43-vjeçar ka humbur jetën gjatë punës së tij në një fabrikë peshku, në fshatin Shelqet të Bashkisë Vau Dejës. Sipas informacioneve nga...

Si e mbyllin vitin 12 shenjat e Horoskopit, parashikimi i Dhjetorit...

DASHI: Ky është muaji i reflektimit profesional. Nëse prej kohësh keni tension mes ortakësh dhe bashkëpunuesish, do të arrini një pikë pa kthim. Tregtarët dhe...

Dashuria në zyrë: Rregullat që duhet t’i respektoni patjetër

Edhe pse lidhjet e reja nuk duken mjaft të komplikuara, romanca në punë sjell edhe disa kurthe të tjera, të cilat mund të kenë...

Problemet në dhomën e gjumit në fakt, e paskan zanafillën në...

“Dhomë gjumi e vdekur”, është një shprehje që përdoret në rastet kur një çift ka javë, muaj ose edhe vite pa kryer marrëdhënie seksuale. Mungesa...
SiteLock