Monday, February 6, 2023
Home Tags Publik

Tag: publik

Bashkia e Korçës kërkon para për koncertin e Bregoviçit, qytetarët të...

Koncerti në të cilin do të performojë këngëtari Goran Bregoviç do të jetë me bileta. Bashkia Korçë, në një postim në Facebook, fton qytetarët që...

Avokatët kërkesë KLD: Seancat gjyqësore të zhvillohen të hapura, pjesëmarrja e...

Shoqata e Avokatëve Penalistë të Shqipërisë i kanë dërguar një kërkesë zyrtare Këshillit të Lartë të Drejtësisë që të vendosë për zhvillimin e seancave...

Gjykata Kushtetuese bën njoftimin e rëndësishëm

Gjykata Kushtetuese ka marrë vendim që seancat gjyqësore t'i zhvillojë pa praninë e publikut, ashtu siç është e detyruar me ligj. Shkak për këtë...

Përse na duhet shteti dhe jo vetëm tregu

Nga Irena Beqiraj  Në një fragment tek 12 proverbat e ferrit William Blake thotë “Asnjë zog nuk mund të fluturojë shumë lart nëse mbështetet vetëm...

Donald Trump bën daljen e parë publike pas humbjes së garës...

Presidenti në detyrë i SHBA-së, Donald Trump ka bërë daljen e parë publike pas humbjes së garës presidenciale përballë Joe Biden. Ai ka marrë pjesë...

Zyrtare/ Seria A starton më 19 shtator, ende nuk dihet a...

Kampionati i ardhshëm i Serisë A do të nisë në 19 Shtator. Me përjashtim të surprizave të bujshme që lidhet me situatën e pandemisë...

A do të mbyllet sërish transporti urban në Tiranë?

Një prej përfaqësuesve të Transportit Publik, Ervin Shijaku nuk e ka përjashtuar mundësinë e ripezullimit të këtij shërbimi për shkak të humbjeve të mëdha...

Nëse bëheni nervoz kur duhet të flisni në publik, lexoni këto...

Shumë njerëz janë të terrorizuar vetëm nga ideja se duhet të flasin në publik. Të prezantosh një projekt ose një ide është një mundësi e...
SiteLock