Sunday, January 29, 2023
Home Tags Psikologjia

Tag: psikologjia

Flasin psikologët: Udhëtimet lumturojnë më shumë sesa blerjet

Shpeshherë mendojmë që të paturit një kuletë plot me para është lumturia më e madhe që mund të përjetojmë. Por, psikologët kanë dëshmuar se...

Psikiatri Simon Wessely: “Karantina masive nuk mbahet dot për një periudhë...

Mërzitje. Zhgënjim. Zemërim. Ankth. Acarim i marrëdhënieve. Më shumë se një miliardë njerëz në mbarë botën po përpiqen të durojnë këto simptoma të ndryshme...

Flet psikologia Marku/ Stresi i Covid-19 dhe si ta përballojmë atë

Nga Olta Marku, “Psikologe Këshillimi” Pandemia Covid 19 që po izolon botën po shkakton pasoja fizike dhe psikologjike në njërëz. Vendin e ka kapluar qetësia dhe...
SiteLock