Friday, March 24, 2023
Home Tags Psikologji

Tag: psikologji

Manastirliu flet për vetëvrasjet në spitalet COVID: QSUT dhe ‘Shefqet Ndroqi’,...

Teksa në vendin tonë janë regjistruar 4 raste të vetëvrasjeve në spitalet, ku pacientët mekëtë virus janë hedhur nga lartësitë, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta...

Vetëvrasjet e pacientëve me Covid-19, mjekja shqiptare në Britani zbulon dy...

Kohët e fundit janë kthyer në një fenomen shqetësues në Shqipëri rastet e pacientëve të shtruar në spitale me Covid, të cilët kanë kryer...

Testi psikologjik që ju tregon se si lidheni me të ardhmen

Kur ndalemi për të menduar për të ardhmen tonë shpesh ndihemi të pasigurt për shkak të pamundësisë për të përcaktuar me siguri se çfarë...

Test psikologjik / Detaji i parë që tërheq vëmendjen tuaj zbulon...

Dashuria është një nga elementët më të rëndësishëm në jetën e shumicës së njerëzve, por jo të gjithë dinë si të sillen sepse nuk...

Testi psikologjik i diellit | Çfarë kërkoni vërtetë?

Në një nivel simbolik, dielli përfaqëson forcën jetësore, unin, të shenjtën: me pak fjalë, ai ka aspekte të ndryshme kuptimi. Në këtë test, i...

26 fakte psikologjike për njerëzit, të cilat nuk i keni ditur

26 fakte psikologjike për njerëzit, të cilat nuk i keni ditur. Marrëdhëniet 1. Miqësitë e lindura në periudhën ndërmjet 16 dhe 18 vjeç kanë një potencial...

10 gjërat që ndodhin kur prindërit qëndrojnë së bashku vetëm “për...

Edhe martesa më e fortë mund të përçahet: sipas statistikave, 1 në 4 çifte ka të ngjarë të të divorcohen. Por gjërat mund të...

Analiza/ Nuk duhet të mësohemi me katastrofat

Nëse duam ta lëmë botën ashtu siç është, duhet ta ndryshojmë rrënjësisht. Nëse nuk bëjmë asgjë, ajo shumë shpejt do të bëhet e panjohëshme....

A e dini se vendosja e lapsit në gojë ju bën...

Ne mund të lumturohemi, duke buzëqeshur më shumë, sugjerojnë psikologët. Pavarësisht sesa të stresuar jemi, ne mund ta rregullojmë gjendjen shpirtërore duke përdorur një...

Psikologia Lira Gjika këshilla për prindërit: Mos ikni fshehurazi fëmijës kur...

Nga Lira Gjika Prindër, ju që dërgoni fëmijët në çerdhe apo kopësht, kujdes kur largoheni, mos ikni fshehurazi fëmijës. Kjo mënyrë të vepruari është shumë...
SiteLock