Saturday, January 28, 2023
Home Tags Psikologji

Tag: psikologji

Papa Françesku: Djalli depërton përmes pornografisë

Konsumi i filmave pornografikë është "një ves që e kanë kaq shumë njerëz, madje edhe priftërinj dhe murgesha." - tha Papa Françesku. Ai i paralajmëruar...

Prindërit që përçmojnë shqipen dhe i flasin fëmijëve gjuhë të huaj,...

Nga Lira Gjika Dialogu i dy nënave -Fëmija im flet vetëm anglisht. E di sa mirë flet, si anglez i vogël. Sa e lumtur që jam....

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni personalitetin e fshehur brenda jush

Bota në të cilën jetojmë është ndryshe nga sa ishte dhjetë, pesë, apo edhe një vit më parë. Falë mediave sociale, mjeteve të komunikimit...

Pse makinat janë një vend i përshtatshëm për të qarë?!

Nga Kristo Huta Ndoshta një histori veçanërisht prekëse, ose zhgënjimi pas grindjes me bashkëshortin. Ndoshta një këngë që na kujton një të dashur që ka...

Njihuni me fobitë më të përhapura në botë

Çfarë i tremb njerëzit më së shumti? Disa errësira, të tjerë frikësohen nga lartësitë apo merimangat… Agorafobia/ Vuajnë persona që kanë frikë nga mjediset e hapura,...

Çfarë patë në këtë foto? Zgjedhja juaj zbulon diçka mbi karakterin

Secili percepton atë që sheh në foto bazuar në përvojat e veta të jetës. Ky test unik mbi psikikën e njeriut do të përcaktojë jo...

Sa herë mund të dashuroheni me të vërtetë në jetë? Përgjigjen...

Këto janë tre dashuritë që mund të përjetoni gjatë jetës tuaj, mos e humbisni rastin për asnjërën. Gjatë jetës tuaj, ju dashuroheni shumë herë dhe ndaheni...

Kafsha e parë që vure re tregon se si të ka...

Le të provojmë të kuptojmë ndryshimet tona. Ky test i shpejtë viziv do të na ndihmojë të bëjmë pikërisht këtë. Cilën kafshë patë në...

“Një pjesë e madhe e asaj që është e vërtetë brenda...

Ajo që ka mbetur pas nga Frojdi, i cili ishte baba i filizofisë janë studimet e tij në këtë fushë shkencore, veprat si dhe...

Sa kohë duhet për të hequr dorë nga një ves?

Nga larja e përditshme e dhëmbëve, te zgjimi i vonë, lënia e duhanit apo sa e sa të tjera – të gjithë kanë dhjetëra...
SiteLock