Friday, January 27, 2023
Home Tags Provime

Tag: provime

Njësoj si në provimin e Gjuhë Letërsisë, nxënësit publikojnë në internet...

Ndonëse përdorimi i telefonit gjatë zhvillimit të provimeve të maturës është i ndalur, sërish duket se është e vështirë që kjo të zbatohet kudo....

Provimet e Maturës, sot testimi për lëndën e Matematikës

Ditën e sotme, 34 mijë maturantë do t'i nënshtruan provimit të tretë të Maturës Shtetërore, ku do testohen në lëndën e Matematikës. Provimi do të...

Provimet e Maturës, sot testimi për Gjuhën Shqipe dhe Letërsinë

Rreth 34 mijë maturantë do t'i nënshtrohen sot provimit të dytë, ku do të testohen për Gjuhe shqipe dhe Letërsinë. Provimi nis në orën...

Rama uron maturantët për provimin e parë: Suksese, pas një viti...

Këtë të enjte maturantët do të zhvillojnë provimin e parë, atë të gjuhës së huaj. Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”...

Kushi: Nxënësit e arsimit parauniversitar i rikthehen modelit të mëparshëm për...

Nxënësit e klasave të 5-ta dhe të 9-ta, në arsimin 9-vjeçar, do t'i nënshtrohen procesit të provimeve këtë vit, ndryshe nga sa ndodhi vitin...

Dalin datat/ Ministria e Arsimit tregon se kur do të zhvillohen...

Ministria e Arsimit ka vendosur datat e provimeve për nxënësit e klasës së 9-të. Provimi i parë do të jetë ai i Gjuhës Shqipe,...

Maqedonia e Veriut/ Arrihet marrëveshje për maturën shtetërore, do të ketë...

Kryeministri Zoran Zaev dhe kryetari i Unionit të Nxënësve të Shkollave të Mesme, Blendi Hodai njoftuan se kanë arritur të zgjidhin mosmarrëveshjet për organizimin...

Matura Shtetërore 2021/ Ministria e Arsimit jep njoftimin e rëndësishëm

Ministria e Arsimit ka njoftuar se provimi i lëndës së Matematikës do të zhvillohet me 11 qershor 2021. Ndërsa Lënda me zgjedhje me 15 qershor....

Provimet e semestrit të parë, Universiteti i Tiranës merr vendimin si...

Rektori i Universitetit të Tiranës, Artan Hoxha ka bërë të ditur përmes një deklarate zyrtare se provimet e semestrit të parë do të zhvillohen...

Merret vendimi, ja si do të zhvillohen provimet për studentët, Universiteti...

Teksa jemi në prag të fillimit të sezonit të provimeve të semestrit të para në Fakultete e ndryshme të vendit, Universiteti i Tiranës ka...
SiteLock