Wednesday, February 8, 2023
Home Tags Protokoll

Tag: protokoll

Rritja e shifrave nga virusi, merret vendimi urgjent për këtë shtet

Ministria italiane e Shëndetësisë njoftoi sot një forcim të masave në tre rajone për të luftuar epideminë COVID-19. “Rajoni i Campania-s, që përfshin Napolin, Emilia-Romagna-n...

Rama thirrje emergjente qytetarëve: Mos u dyndni me ilaçe, zbatoni këtë...

Në një konferencë për medit ka dalë ditën e sotme, kryeministri i vendit, Edi Rama, dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, kanë folur për...

27 janar 1925/ 96-vjet nga firmosja e Protokollit të Firences

Datë në historinë e të drejtës kombëtare të detit Protokolli i Firences u krijua me vendimin e 11 gushtit 1913 të Konferencës së Ambasadorëve në...

“Ju sugjeroj të gjithë qytetarëve që ky është mjeku më i...

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ishte i ftuar ditën e sotme në News24 ku edhe bëri një apel të fortë për të gjithë qytetarët...

Meta takon drejtorin e OBSH: Duhet rritje e buxhetit për sistemin...

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një takim me Drejtorin Rajonal të Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Europën, Dr.Hans Kluge. “Diskutuam për përkeqësimin e ritmeve të...

Basha me mjekët e familjes: Vendimi më urgjent është rritja e...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot një takim me mjekët e familjeve ku ka diskutuar me ta problemet e sistemit shëndetësor...

Nga sot hapen ambientet e mbyllura të bareve, restoranteve dhe pishinave!...

Dita e sotme shënon hapjen e ambienteve të mbyllura të bareve, restoranteve dhe pishinave, pas rreth 7 muajsh. Megjithatë, hapja e tyre do të...

Informacione mbi linjat ajrore që operojnë aktualisht në Shqipëri, ja çfarë...

Informacion mbi disa të dhëna mbi linjat ajrore dhe kompanitë që operojnë aktualisht në Shqipëri, si dhe disa rregulla që duhen respektuar nga shtetasit...

Rregullat kundër COVID-19, çfarë duhet të bëni kur hyni dhe dilni...

E dimë që këto ditë keni dëgjuar vazhdimisht t’ju thuhet se çfarë duhet dhe çfarë s’duhet të bëni për të minimizuar rrezikun e koronavirusit....

Çfarë po ndodh me pacientët me simptoma të lehta? Përgjigjet Manastirliu

Ministrja Ogerta Manastirliu shprehet se rritja e numrit të qytetarëve të prekur nga SARS-COV2 ka angazhuar akoma më shumë rreth 1600 mjekë familje në...
SiteLock