Saturday, February 4, 2023
Home Tags Protestat

Tag: protestat

Protestat për vrasjen e Rashës, Hajdari nga Kuvendi: Revoltat e të...

Nga foltorja e Kuvendit, deputetja Rudina Hajdari foli për vrasjen e Klodjan Rashës dhe protestat që kanë përfshirë vendin pas kësaj ngjarje. Ajo thotë se...

Tha se presidenti fshihet pas protestave për Klodian Rashën, vjen reagimi...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar sot një konferencë të përbashkët për mediat me presidenten në Detyrë të Kosovës, Vjosa Osmani. Meta i është...

“Policia u përdhunua”, Rama rrëfen prapaskenat dhe zbulon pse u lejuan...

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj edhe të gjitha akuzave të opozitës se policia ka dhunuar protestuesit. Rama ka sjellë në vëmendje protestën e parë, ku...

“Edhe unë po të mos isha kryeministër, do të kisha dalë...

Kryeministri Edi Rama foli sot edhe për kërkesën e protestuesve për largimin e Drejtorit të Përgjithshëm, Ardi Veliu. Rama tha se jo këta protestues...

“Ky është fundi”, Rama dënon dhunën në protesta dhe bën deklaratën...

Kryeministri Edi Rama ka dënuar aktet e dhunës në protestat e këtyre ditëve për vrasjen e Klodian Rashës. Rama shpreh indinjatën ndaj analistëve, ku...

Protestat për Klodian Rashën, Presidenti Meta del me mesazhin e rëndësishëm

Presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh të rëndësishëm për gazetarët. Meta shpreh mirënjohjen për gazetarët e terrenit, operatorët dhe stafet e tyre mbështetëse...

Qeveria shprehet se opozita fshihet pas protestave për Klodian Rashën, reagon...

Qeveria shprehet se pas protestave të dhunshme pas vrasjes së të riut Klodian Rasha nga efektivi i policisë qëndron opozita. Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi...

A do të ndalojnë protestat nëse shkarkohet Ardi Veliu? Përgjigjet drejtuesi...

Drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Boiken Abazi, teksa u pyet nëse do të ndalojnë protestat nëse shkarkohet Veliu, theksoi se çështja e drejtësisë...

Protestat janë të shëndetshme, por dhuna është e papranueshme

Nga Zenel Çeliku Pak ditë më parë ndodhi ajo që tashmë e kemi parë, është vrarë në mënyrën më të pa përgjegjshme një 25 vjeçar...

Lufta kundër korrupsionit ka ngecur në vend

Si në Irak, Kili apo Liban e në shumë vende të tjera, gjatë vitit të kaluar njerëzit dolën në rrugë kundër ryshfeteve dhe parave...
SiteLock