Saturday, January 28, 2023
Home Tags Proteina

Tag: proteina

Zbulohet proteina që bllokon qelizat e COVID-19 të hyjnë në trupin...

Hapa përpara janë bërë në luftën kundër Covid-19. Një peptid, në praktikë pjesa e të cilit është një proteinë, do të jetë në gjendje të...

Çfarë duhet të hani pas palestrës?

Së pari duhet të dini arsyet përse duhet të ushqeheni pasi keni mbaruar aktivitetin fizik në palestër. Kur bëni aktivitet fizik ju e vini trupin në...

A është rënia e flokëve normale?

Rënia e flokëve është normale për sa kohë nuk bien në sasi dhe shpesh. Në fakt, 40% e femrave pas moshës 40 vjeçare, përjetojnë...
SiteLock