Friday, January 27, 2023
Home Tags Propozim

Tag: propozim

Nikollë Lesi: Presidenti i ardhshëm duhet të zgjidhet mes dy emrave,...

Nikollë Lesi propozon dy emra për presidentë të republikës, Majlinda Bregu dhe Aurel Plasari. Ai thotë se opozita duhet të dalë me këto dy...

Libi/ Djali i Gadafit shpall kandidaturën për zgjedhjet presidenciale të vendit...

Djali i diktatorit libian Muammar Gaddaf, ka shpallur kandidaturën e tij për zgjedhjet presidenciale të vendit muajin e ardhshëm. "Seif al-Islam dorëzoi dokumentet e tij...

Kërkohet ndryshimi i emrit të Zelandës së Re

Partia Maori në Zelandën e Re, ka bërë një peticion në të cilin kërkon ndryshimin zyrtar të emrit të shtetit, në Aotearoa. Peticioni gjithashtu...

Surprizat nga selia blu, flet Berisha: Ja kush i ka propozuar...

Në një intervistë për PolitikOn, ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se nga PD-ja pret listën e fitores së thellë të këtyre zgjedhjeve në 25...

Rama e ftoi për të kandiduar si deputete e Partisë Socialiste,...

Mësohet se kryeministri Edi Rama ka ftuar Luljeta Bozon për t’u bërë pjesë e listave të kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste. Bëhet me...

Kërkesa e opozitës për shtyrjen e afatit për kartat e identitetit,...

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka dhënë një deklaratë për mediat pas përfundimit të mbledhjes të shtabit elektoral të Partisë Socialiste. Rama foli për çështjet...

Emigrantët, PS propozon votë me postë për zgjedhjet e 2025

Partia Socialiste kërkon që në zgjedhjet e 25 prillit, votimi dhe numërimi elektronik të testohet vetëm në një ZAZ dhe jo në dy qarqe. Ndryshimin...

Mbledhja e KQZ/ Zbardhen propozimet e për votimin dhe numërimin...

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi është takuar me përfaqësuesit e partive politik, ku kanë diskutuar në lidhje me projektin pilot për votimin dhe numërimin...

Opozita i ofroi planin me 5 pika, Rama shpërthen ndaj kryedemokratit:...

Kryeministri Edi Rama ka komentuar planin e rimëkëmbjes së opozitës të cilin e prezantoi kreu i PD, Lulzim Basha pak më parë. "Atë që ju...

Propozimi i Ramës, ministrja e Ekonomisë zbulon sa do rritet paga...

Ministrja e Ekonomisë dhe e Financave, Anila Denaj ka folur për rritjen e rrogave të mjekëve në kohën e pandemisë. Ajo tha se me...
SiteLock