Tuesday, January 31, 2023
Home Tags Pronare

Tag: pronare

Protesta kundër orës policore në Vlorë, flet pronari i një lokali:...

Ervin Sota është një prej 90 pronarëve në Vlorë, i cili ka vendosur të mbyllë biznesin, në shenjë proteste kundër orës policore për mbylljen...

Kundër mbylljes së muzikës në orë 22:00/ Pronarët e lokaleve në...

Pronarët e 20 lokaleve në Lungomare të Vlorës vijojnë të protestojnë kundër ndalimit të muzikës në orën 22:00. Bëhet me dije se ata kanë vendosur...

Durrës/ Shembja e ndërtimeve pa leje në bregdet alarmon pronarët

Nga Xhevahir Gradica Vendimi i qeverisë për të prishur ndërtimet e palegalizuara në anë të detit ka vënë në siklet të gjitha bizneset e kësaj...

Nga Zonjë e Parë e Amerikës, në “pronare supermarketi”

Ish-Zonja e Parë amerikane Michelle Obama, do të nisë një shfaqje gatimi për fëmijë në Netflix. Obama do të jetë ylli dhe producentja ekzekutive e...

Hotelierë në ishullin e njohur, kush janë 2 shqiptarët, pronarë të...

Mediat greke zbulojnë detaje të reja nga hetimi për sasinë rekord të kokainës që u sekuestrua në Selanik, mbi 300 kg me vlerë 100 mln euro, e cila...

Konflikti që degradoi në përdorimin e armëve mes 2 biznesmenëve në...

Jepet masa 'arrest shtëpie' nga gjykata e Tiranës për dy biznesmenët Sino Llanaj dhe Albert Allmuça. Dy orakët u konfliktuan me njeri-tjetrin për mosmarrëveshjet...

Ndryshon formula e kompensimit të pronarëve/ Llogaritja sipas zërit kadastral të...

Pronarët do të kompensohen nga shteti bazuar në zërin kadastral që ka pasur toka në vitin 1945, por gjithsesi kjo vlerë nuk do të...

Qeveria miraton projektbuxhetin për 2021-in, ja sa do të rriten pagat...

Qeveria ka miratuar projektbuxhetin e vitit 2021, ku parashikohet të shpenzojë 587.6 miliard lekë, ndërkohë që të ardhurat janë planifikuar të jenë 479 miliard lekë me një defiçit...
SiteLock