Friday, March 24, 2023
Home Tags Prokuroria

Tag: prokuroria

Hetimet për tërmetin e 26 nëntorit, Anila Hoxha tregon çfarë i...

Gazetarja Anila Hoxha e ftuar në “Wake Up”dhe detaje nga procesi hetimor i ngritur nga Prokuroria e Durrësit pas dëmeve nga tërmeti. “Në fakt kodi...

Prokuroria e Përgjithshme bie dakord në mënyrë të menjëhershme me buxhetin...

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, prezantoi projektligjin “Për buxhetin e shtetit 2021”, në Komisionin  parlamentar për Veprimtarinë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin. Gjatë prezantimit...

Prokuroria bën një tjetër lëvizje ndaj ish kryeprokurorit Adriatik Llalla

Është shtyrë sërish sot seanca ndaj ish-Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla. Në seancë pritej që gjykata të njihej me akuzat e ngritura ndaj Llallës, por...

3 orë në pyetje, kryebashkiaku i Gramshit reagon pasi doli nga...

Kryetari i bashkisë së Gramshit Klodian Taçe ditën e sotme u mor në pyetje për rreth 3 orë nga prokuroria e Elbasanit në lidhje...

Konfirmohet në detyrë prokurori i Tiranës

Ditën e sotme është konfirmuar në detyrë prokurori i Tiranës, Arben Qosja. Qosja ka rezultuar i pastër në të 3 shtyllat e verifikimit. Arben Qosja e...

U arrestuan ditën e sotme për shpërdorim detyre, zbardhen emrat e...

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës ka dhënë detaje lidhur me arrestimet e disa zyrtarëve të ARRSH-së së këtij qyteti të akuzuar...

Arrestohet në flagrancë ‘i rrezikshmi’ i Shkodrës/ Po bënte gati të...

Arrestohet në flagrancë ditën e sotme nga Policia e Shkodrës një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore dhe me precedent kriminal të theksuar në...

Prokuroria urdhëroi arrestimin e 5 zyrtarëve të lartë të AKBN-së, zbardhen...

Prokuroria e Tiranës urdhëroi dje arrestimin e 5 zyrtarëve të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore për të cilën gjykata kishte vendosur masën e sigurisë...

Olsian Çela: Ju tregoj sfidën kryesore të Prokurorisë së Përgjithshme

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela tha se sfida kryesore e Prokurorisë së Përgjithshme mbetet rritja e besimit të qytetarëve te sistemi i drejtësisë, te...

A ka pasur presion mbi Prokurorin e Përgjithshëm? Flet Olsian Çela

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela thotë se, nuk ka qenë aspak e lehtë detyra në krye të institucionit të akuzës pasi puna e tyre...
SiteLock