Tuesday, January 31, 2023
Home Tags Prokuroria e pergjithshme

Tag: prokuroria e pergjithshme

I mbaroi mandati/ Thoma Jano rizgjidhet Zëvendësprokuror i Përgjitshëm

Thoma Jano është rizgjur Zëvendësprokuror i Përgjithshëm i Republikës së Shqipërisë. Ai ka qenë i vetmi kandidat që ka shprehur interes. Në njoftimin zyrtar të...

Krimi minor në vend, shifra në rritje: 2167 fëmijë të proceduar...

Krimi minor në vend po pëson rritje të konsiderueshme nga viti në vit. Trendi në rritje i akteve kriminale të kryera nga minorenë konfirmohet...

Krimet zgjedhore/ Prokuroria e Përgjithshme: 23 kallëzime në SPAK, 11 persona...

53 janë njoftimet për vepra penale në lidhje me zgjedhjet që janë bërë në prokuroritë e juridiksionit të përgjithshëm në të gjithë vendin, nga...

Vihet menjëherë në lëvizje Prokuroria e Tiranës, nisin hetimet për biznesmenin...

Shpallet në kërkim nga autoritetet turke të drejtësisë biznesmeni i njohur Faruk Fatih Ozer. Prokuroria e Tiranës ka dalë me një vendim ku ka...

Lufta kundër pastrimit të parave dhe terrorizmit/ Prokuroria e Përgjithshme bën...

Prokuroria e Përgjithshme ka bërë një tjetër lëvizje në luftën kundër pastrimit të parave, financimit të terrorizmit, krimeve financiare dhe sekuestrimin e konfiskimin e...

Gjonaj: Integrimi në BE, jo vetëm detyrë e qeverisë, por edhe...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj u  shpreh në konferencë se rezultatet e punës së prokurorisë me drejtësinë e re, do të ndikojnë në ecurinë...

“Duhet t’i jepni fund korrupsionit”, Ambasadorja e SHBA: Shqipëria duhet të...

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka mbajtur fjalën e saj në Konferencënmbi “Sfidat e Prokurorisë së Përgjithshme në Dritën e Reformës në Drejtësi”. Ambasadorja e...

Soreca: Sistemi i drejtësisë sa më efikas, t’i shërbejë popullit shqiptar

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca gjatë fjalës së tij në konferencën “Sfidat e prokurorisë së Përgjithshme” e mbajtur sot në Tiranë, veçoi rolin e...

Konferenca për sfidat e Prokurorisë së Përgjithshme/ Kryeprokurori Çela: Jemi në...

Prokuori i Përgjithshëm Olsian Çela ka mbajtur fjalen e tij në konferencën mbi “Sfidat e Prokurorisë së Përgjithshme në Dritën e Reformës në Drejtësi”. Çela...

Bilanci/ Dështimi spektakolar i antimafias, pse ligji i ri special anti-KÇK...

Një nga argumentet kryesore të Partisë Demokratike ndaj ligjit të ri special, i miratuar nga qeveria të premten e kaluar, për goditjen njerëzve të...
SiteLock