Friday, March 24, 2023
Home Tags Prokurore

Tag: prokurore

KLP komandon 5 drejtues të prokurorive në rrethe

KLP ka miratuar sot projektaktet për delegimin e 5 prokurorëve si drejtues të Prokurorive në rrethe. Më saktë Brahim Dragoshi është komanduar si drejtues i...

Arben Kraja propozon dy emra prokurorësh për t’u emëruar në SPAK

Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme, Arben Kraja, i ka propozuar Këshillit të Lartë të Prokurorisë dy emra konkret prokurorësh për t'u emëruar në Strukturën...

Rama paralajmëron gjyqtarët dhe prokurorët: Ka ardhur koha …

Në 107-vjetorin e Policisë, kryeministri Rama iu drejtua sërish gjyqtarëve dhe prokurorëve të korruptuar, të cilët vijojnë të shërbejnë në pallatin e drejtësisë. Nga...

Mbyllet vettingu 2019/ Pezullohen nga detyra 220 prokurorë e gjyqtarë

Ka përfunduar vettingu i vitit 2019 në sistemin e drejtësisë, ku kaluan në “sitë” prokurorë dhe gjyqtarë. Mësohet se janë pezulluar nga detyra 220 prokurorë...

Çela mbledh prokurorët e “Krimeve të Rënda”: Puna juaj solli qëndrimin...

Kryeprokurori Olsian Çela mëngjesin e sotëm ka zhvilluar një vizitë te Prokuroria e Krimeve të Rënda, e cila ka filluar transferimin e dosjeve te...

Siguria e SPAK, përzgjidhen 27 “bodyguardët” për ruajtjen e prokurorëve dhe...

‘Ilyrian Guard”, shoqëria shtetërore e policisë, e krijuar në prill të këtij viti pritet të jetë struktura që do të marrë në ruajtje ambientet...

Nis mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, pritet emërimi i...

Ka nisur mbledhje e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, ku pritet që të emërohen 8 prokurorët e parë, të cilët do të jenë anëtarët...

Sot emërohen 8 prokurorët e parë të SPAK, shpallet gara për...

Ditën e sotme Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të votojë 8 prokurorët e parë që do të çelin për herë të parë, Prokurorinë...

Publikohet lista e re e 48 gjyqtarëve dhe prokurorëve që do...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka publikuar listën e re me emrat e 48 gjyqtarë dhe prokurorë, që do t’i nënshtrohen ligjit të Vettingut,...

52 gjyqtarë e prokurorë u penalizuan nga vetting për 1 vit

Raportet me botën e krimit kanë penalizuar gjysmën e prokurorëve dhe gjyqtarëve të shkarkuar deri më tani nga detyra. 22 nga 52 subjektet e nxjerra...
SiteLock