Thursday, January 26, 2023
Home Tags Projektligj

Tag: projektligj

Sot mblidhet Kuvendi, pritet të rrëzohet dekreti i Metës për buxhetin...

  Kuvendi do të zhvillojë sot në orën 10:00, seancën plenare. Gjatë seancës së sotme, pritet që mazhoranca socialiste të miratojë ligjet e kthyera nga Presidenti...

Kili/ Kongresi miraton projektligjin për legalizimin e martesës të së njëjtës...

 Kongresi i Kilit ka miratuar të martën projektligjin për legalizimin e martesës të së njëjtës gjini, duke u bashkuar me pjesën tjetër të vendeve...

Ndryshimi i ligjit për OJF-të, Gjonaj: Rritet transparenca! Projektligji për përkthyes...

Në seancën e sotme në Kuvend ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj prezantoi projektligjin për regjistrimin e organizatave jo fitimprurëse në Shqipëri. Ky projektligj tha...

Kuvendi miraton traktatin e ekstradimit mes Shqipërisë e SHBA-së

Kuvendi miratoi sot projektligjin ‘Për ratifikimin e traktatit të ekstradimit ndërmjet qeverisë së Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës’. Në...

Leje qëndrimi për pensionistët kur vërtetojnë se kanë të ardhura vjetore...

Projektligji “Për të huajt” është depozituar tashmë në Kuvend dhe është në procedurë diskutimi në komisionet parlamentare. Në total drafti sjell një sërë elementesh të...

Meta kthen në Kuvend ligjin për ‘Prokurimin publik’, ja arsyetimi politik:...

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka kthyer në Kuvend për shqyrtim ligjin “Për prokurimin publik”. Ky ligj ka si qëllim përmirësimin e...

Ilir Beqaj: Premtimi që u bëmë banorëve të Malsisë së Madhe...

Përfaqësuesi politikë i PS në qarkun e Shkodrës Ilir Beqaj me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka bërë me dije se...

Merret vendimi / Greqia bën menjëherë lëvizjen e fundit: Dërgohet projektligji...

Greqia nuk ka humbur kohë, pasi qeveria greke ka njoftuar se ka dërguar projektligjin në parlament për zgjerimin me 12 milje në Jon. Kjo lëvizje...

Kërkesat e BE-së për hekurudhën/ Parashikohet ngritja e Autoritetit të Sigurisë...

Detyrimet që duhet të përmbushë vendi ynë në kuadër të anëtarësimit në Bashkimin Evropian kanë detyruar qeverinë shqiptarë të dorëzojë në Kuvend një projektligj...

Drejt shkrirjes Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat! Do të...

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat pritet të transformohet në Agjencinë e Mbikëqyrjes Policore. Ministria e Brendshme ka future në procesin e konsultimit...
SiteLock