Saturday, February 4, 2023
Home Tags Projekte

Tag: projekte

Mbështetje financiare projekteve të promovimit të kulturës dhe trashëgimisë

 Ministria e Kulturës edhe këtë vit hap thirrjen për mbështetjen financiare të projekteve që kanë për qëllim promovimin e kulturës dhe trashëgimisë kulturore. Lajmi u...

Kryebashkiaku Arbana: Punët e mira shpërblehen

Në një postim në facebook kryebashkiaku Elton Arbana ka theksuar punët e mira që janë bërë në qytetin e Shijakut duke thënë që stafi...

Rama nga Lezha: Do ta bëjmë Shqipërinë kampione të turizmit, të...

Nga Lezha kryeministri Edi Rama ka kërkuar votën duke premtuar se do ta bëjë Shqipërinë kampione të turizmit në ballkan, kampione edhe për shoqërinë...

3 familje hyjnë në shtëpitë e reja në Baldushk, Veliaj: Na...

Tre familje të tjera, ajo e Ramazan dhe Fadil Harizajt, si dhe e Ali Ramës nga fshati Balshaban i Baldushkut, hynë në shtëpitë e...

Kryeministri Rama del me paralajmërimin e papritur nga Fieri: Shpresoj të...

Kryeministri Edi Rama e mbylli me një batutë bashkëbisedimin e tij qytetarët në Fier. Pas rreth 2 orë e 30 minutash bisedë me qytetarët Rama...

Historia e tramvajëve elektrikë që nuk u ndërtuan kurrë në Shqipëri:...

Nga Kreshnik Kuçaj  Shqipëria nuk e ka ende në ditët e sotme një tramvaj edhe pse diskutimet kanë nisur më shumë se 1 shekull më...

Komanda “i nënshtrohet” rikonstruksioneve – Ministria e Mbrojtjes shpall tenderin. Fondi...

Ministria e Mbrojtjes ka shpallur një tender me fond 10.9 milionë lekë, për rikonstruksionin e godinës së komandës. “Objekti i kësaj akt – eksperti është...

“Përplasje” BE-SHBA për Skavicën: Brukseli tërhiqet nga puna e deritanishme që...

Nënshkrimi i një marrëveshje nga qeveria shqiptare me atë amerikane fundvitin e shkuar për ndërtimin e hidrocentralit të Skavicës, ka ngjallur xhelozi e pakënaqësi...

Përkujtimi i tërmetit, jo një herë në mot me qurra e...

Nga Çapajev Gjokutaj Dje u përkujtua pervjetori i tërmetit. Siç është bërë zakon secili kishte qasjen e vet: qeveria u përqëndrua tek rindërtimi, opozita tek...

Rama prezantoi projektet e rëndësishme, reagon Edi Paloka: Premton “lesh” në...

Nënkryetari i PD ka reaguar ‘flakë për flakë’ pas premtimeve që bëri kryeministri Rama për nisjen e projekteve të rëndësihme në infrastrukturë. Sipas Palokës,...
SiteLock