Friday, January 27, 2023
Home Tags Produkte

Tag: produkte

Rezultatet e referendumit tё Zvicrёs, pёr t’u shprehur mbi pёrdorimin ose...

Nga Enver Isufi* Mё 13 Qershor votuesit e Zvicrёs u ftuan tё shprehin  mendimin e tyre ndaj kёrkesёs sё njё grupi tё madh tё intresuarish...

Nga larg për një temë të afërt

Nga Enver Isufi Sot ju përshëndes nga larg, por me ndjesi fare afër. Foto të sotme në një nga supërmarkatat në Gjermani. .....Vitin 2019 në këtë...

Keni kujdes, këto produkte nuk duhet t’i blini kurrë nëpër markete

Llojshmëria e produkteve, paketimi i ndritshëm dhe etiketat e çmimeve me ulje e bëjnë supermarketin një vend pothuajse ideal për të blerë. Por e gjitha...

Mos shpenzoni para në këto gjëra të panevojshme

Qoftë pagesa e një fature apo blerja e një pakoje me çamçakëz ndërkohë që mbani radhën, konsiderohen shpenzime të kota. Të gjitha këto para...

Kompanitë shqiptare “larg” inovacionit/ Instat: Vetëm 11.3% kanë implementuar teknologji

Duket se pjesa më e madhe e kompanive në Shqipëri nuk e “përqafojnë” të renë, duke qëndruar besnikë ndaj metodave klasike të shërbimeve. Sipas...

Përplasja për karikaturat e Muhamedit/ Shtetet myslimane bojkotojnë produktet franceze

Franca u ka kërkuar vendeve të Lindjes së Mesme t’i japin fund thirrjeve për bojkot të mallrave të saj, që erdhën si protestë kundër...

Produktet e ujërave shqiptare kanë 26 vjet që nuk kalojnë kufirin/...

Prej 26 vitesh, prodhimet e ujërave shqiptare nuk e kalojnë tregun vendas, si pasojë e masave bllokuese të ndërmarra nga Bashkimi Evropian. Për të...

Shqipëria çmimet më të larta në rajon, EUROSTAT: Këto 3 produkte...

Shqipëria është vendi me çmimet më të larta të produkteve ushqimore në rajon. Sipas EUROSTAT  çmimet  e ushqimeve vlerësohen  sa 81% e mesatares së...
SiteLock