Sunday, January 29, 2023
Home Tags Prodhim

Tag: prodhim

Ambiciet e mëdha energjitike të Shqipërisë

Lufta në Ukrainë e bëri të qartë emergjencën e pavarësimit të Europës nga gazi rus. Shqipëria synon të kthehet në të ardhmen në një...

Sanksionet SHBA-Kinë krijojnë universet paralele të teknologjisë

Ndërsa SHBA vazhdon të fusë në listën e zezë dhjetëra kompani kineze, Pekini po imponon gjithnjë e më shumë sanksionet e veta ndaj organizatave...

OPEC+ arrin marrëveshje mbi prodhimin/ Nga muaji gusht kuotat do të...

Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës dhe aleatët e tjerë, që ndryshe njihen si OPEC+, kanë rënë dakord në një takim të zhvilluar online...

Bankers Petroleum: Vijon me ritme të qëndrueshme prodhimi i naftës në...

Në fushën e Patos-Marinzës ka vijuar me ritme të qëndrueshme prodhimi i naftës duke shënuar rreth 162 mijë ton vetëm për janar-marsin 2021. Situata në...

Turqia do të prodhojë vaksinat ruse

Në mungesë të dozave nga kompani nga shtetet e Perëndimit, Turqia po provon rrugë të tjera për të siguruar vaksina. Agjencia turke e ilaçeve...

Prodhimi i energjisë ra me 10% në 2020-ën/ Deputetët: Më shumë...

Prodhimi i energjisë elektrike gjatë vitit 2020 rezultoi 10% më i ulët sesa mesatarja 10-vjeçare për shkak të situatës jo të favorshme hidrike. Të...

Serbia nis prodhimin e vaksinave ruse, Sputnik: Do të shpërndahet dhe...

Fondi Investimeve ruse bën me dije se ka arritur një marrëveshje me institutin “Torlak” në Serbi për prodhimin e vaksinës ruse kundër koronavirusit Sputnik...

Europa shpall luftë / Do të ndalohet prodhimi dhe shitja e...

  Evropa po ecën shpejt drejt ndalimit të prodhimit dhe shitjes së makinave me benzinë ​​dhe naftë deri në vitin 2030, duke lejuar vetëm vendosjen...

Bilanci i energjisë/ Në 2020 u rrit prodhimi dhe eksporti, por...

Prodhimi neto vendas i energjisë elektrike arriti vlerën 5.315 GWh nga 5.208 GWh energji të prodhuar në vitin 2019, duke shënuar një rritje të...

Bizneset në Tiranë, rritje dhe në Pandemi – Në dhjetor 2020...

Ndërsa pritej që viti i vështirë ekonomik 2020 e veçanërisht mbylljet prej karnatinës të tkurrnin numrin e bizneseve në Tiranë, shifrat zyrtare tregojnë se...
SiteLock