Wednesday, February 8, 2023
Home Tags Procesi mesimor

Tag: procesi mesimor

Ministrja Kushi në Durrës, mbikëqyr procesin mësimor dhe respektimin e rregullave...

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një video, nga bashkëbisedimi i ministres së Arsimit Evis Kushi me mësuesit dhe nxënësit në shkollat e Durrësit. Kushi ka...

Kryebashkiaku Veliaj me drejtuesit e shkollave: Menaxhimi me sukses i këtij...

Shkollave të Tiranës po u jepet dora e fundit e përgatitjeve për vitin e ri shkollor. Ato janë dezinfektuar dhe janë pajisur me mjetet...

Ministrja Shahini jep tre njoftime të rëndësishme për nxënësit

Pas njoftimit për mbylljen e institucioneve arsimore edhe për dy javë të tjera, deri më 2 prill, ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka dhënë...

“Shkollat do të vijojnë të mbyllura edhe pas 23 marsit”/ Rama:...

Sot do të merret vendimi zyrtar që shkollat do të vijojnë të qëndrojnë të mbyllura, përtej 23 marsit. Nisur nga ndërgjegjësimi i ulët i qytetarëve...

Java e dytë e mësimit në shtëpi/ Ministrja Shahini: 23 marsi...

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Besa Shahini thotë se plani për rifillimin e mësimit pas pezullimit prej koronavirusit, është në 23 mars. “Jemi në javën...

Koronavirusi, Shahini: Mësimi pezullohet deri në 23 mars, krijojmë klasa virtuale

Në kushtet kur ndërprerjet që prej tërmetit të 26 nëntorit, dhe së fundi tani nga koronavirusi, nxënësit shqiptarë kanë humbur shumë orë mësimore, Ministria...

Procesi mësimor përfundon më 20 dhjetor, nis më 6 janar 2020

Rikthimi në bankat e shkollës, për shumë nxënës por edhe mësues vazhdon të jetë e vështirë, pas gjendjes së rënduar psikologjike ardhur nga tërmeti...

Rreth 15 mijë nxënës të transferuar në shkolla pritëse, mësimi zhvillohet...

Me rinisjen e procesit mësimor ditën e djeshme, ekipet e Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR), drejtoritë rajonale arsimore, si dhe drejtuesit e...

Nxënësit dhe studentët rikthehen në shkollë/ Nis mësimi edhe në zonat...

Këtë të hënë nxënësit dhe studentët në të gjithë vendin kanë rifilluar procesin mësimor që u ndërpre pas tërmetit të 26 nëntorit. Ministrja e Arsimit,...

UAMD nxjerr akt-konstatimin për ndërtesat: Janë të sigurta, procesi mësimor nis...

Njoftim: Senati Akademik dhe Rektorati i Universitetit "Aleksandër Moisiu" Durrës, u njohën sot zyrtarisht me akt konstatimin e ekspertëve të Institutit të Ndërtimit për të...
SiteLock