Monday, February 6, 2023
Home Tags Proces

Tag: proces

Shtyrjet mbajnë sërish peng gjyqet për Dosjen 184

Pas zhvillimit të disa seancave normale në dy proceset për “Dosjen 184” dhe leximit të pretencës në njërin prej tyre, gjyqet u janë rikthyer...

Angela Merkel: Procesi i Berlinit nuk mund të zëvendësohet!

Muhamed Veliu: Me largimin tuaj Ballkani Perëndimor humb një mike të jashtëzakonshme, një avokate të fortë, kush mednoni se ndonjë nga udhëheqësit në Europë...

Gjashta është bërë tresh: Ballkani i Hapur dhe ide të tjera

Një amerikan dhe një gjerman diskutojnë për Ballkanin dhe për “Ballkanin e Hapur”: James O’Brian dhe Peter Beyer. Politikani kristiandemokrat gjerman  Beyer dhe diplomati amerikan...

Vrasja e Santiago Malkos/ Shtyhet seanca, avokatët e të pandehurve s’u...

Shtyhet gjykimi i kërkesës për kalim të të pandehurve në procesin për vrasjen e ish policit Santiago Malko. Shkak u bënë mbrojtësit e të pandehurit...

Shkencëtarët regjistrojnë për herë të parë se si truri “pastron” neuronet...

Truri ynë ka një sistem të hedhjes së mbeturinave që parandalon neuronet e vdekura dhe toksike nga bllokimi i rrugëve tona biologjike. Shkencëtarët kanë arritur,...

Angela Merkel: Bilanc i dyzuar për Procesin e Berlinit për Ballkanin

“Dritë dhe hije” në vitet e fundit – Bilanci i kancelares Angela Merkel në kuadër të Procesit të Berlinit për Ballkanin është i dyzuar Kancelarja...

Ndërpritet votimi në Shijak

Numërimi i votave është ndërprerë në Shijak. Në 17 kutitë e para të votimit që i përkasin njësive administrative Maminas dhe Gjepalaj rezulton fituese PS. Pas...

Kreu i BioNtech porosit: Jam i bindur që vaksina jonë kundër...

Kreu i BioNtech, Ugur Sahin, është i bindur që vaksina kundër coronavirusit, do të reagojë edhe kundër sojit të ri të virusit që është...

Gjyqi për Klevis Balliun/ Avokati i revoltuar: Si mund të bëhet...

Seanca gjyqësore për ish-deputetin Klevis Balliu është shtyrë sepse është ndërruar prokurori i çështjes 24 orë më parë. “24 orë para është ndërruar prokurori. Si...

Rama pas takimeve në Kosovë konferencë për mediat: Është zhvilluar si...

Pas takimeve të shumta të zhvilluara dy ditët e fundit në Kosovë, kryeministri i vendit, Edi Rama, ka dalë në një konferencë për mediat,...
SiteLock