Thursday, February 9, 2023
Home Tags Probleme shendetesore

Tag: probleme shendetesore

Problemet e shëndetit mendor, rritje të rasteve

Rriten rastet e problemeve të shëndetit mendor tek qytetarët që prej fillimit të pandemisë. Sipas mjekëve, ky vit po shënon një numër më të...

Rëndohet shumë gjendja shëndetësore, ish-kryeministri Berlusconi shtrohet me urgjencë në spital

Shtrohet urgjentisht në spital në Monte Carlo për shkak të problemeve me zemrën ish-kryeministri Silvio Berluskoni, pasi ai ka shfaqur edhe më parë probleme...

Naftëtarët e Ballshit në ditën e tretë të grevës së urisë,...

Naftëtarët e Ballshit kanë hyrë sot në ditët e tretë të grevës së urisë. Ata janë shprehur se askush nga kompania apo nga shteti...

Dita e dhjetë e grevës së urisë/ Përkeqësohet gjendja shëndetësore e...

Është përkeqësuar gjendja shëndetësore e grevistëve në Ballsh, të cilët sot ndodhen në ditën e dhjetë të grevës së urisë. Grevistët janë shprehur se...

Shenjat që tregojnë se trupi juaj ka mungesë të Vitaminës C

Keni probleme me mishrat e dhëmbëve. Vitamina C është shumë e rëndësishme  për këtë pjesë të trupit. Nëse higjena juaj dentare është shumë e mirë dhe...

Takat e larta nuk dëtmojnë vetëm këmbët tuaja, ja për cilat...

71% e grave përjetojnë dhimbje kur veshin taka të larta, sipas “American Medical Association”. Por nuk janë vetëm këmbët tuaja që e ndjejne dhimbjen. Edhe pjesë...

Fëmijët po konsumojnë më shumë sheqer se duhet

Sipas një studimi të publikuar këtë javë rezulton se fëmijët po konsumojnë më shumë sheqer se sa duhet kohët e fundit. Kërkuesit përdorën të dhëna të...
SiteLock