Tuesday, January 31, 2023
Home Tags Problematika

Tag: problematika

Komentuesit ‘’sulmojnë’’ Braçen për denoncimin e zhurmave nga ndërtimet, reagon zv.kryeministri:...

Zv. kryeministri Erjon Braçe ka denoncuar herë pas here në rrjetet sociale zhurmën në orët e vona që shkaktojnë mjetet të cilat ndërtojnë pallate...

PD kërkon “fajtorët” e humbjes/ Nga aleatët, ata që punuan kundër...

Demokratët janë në kërkim të faktorëve të brendshëm dhe të jashtëm të cilët ndikuan në rezultatin humbës të opozitës në zgjedhjet e 25 Prillit. Pjesë...

“Është momenti që ta bëjmë PD parti fituese”/ Harxhi: Shqetësimi i...

Kandidatja për kryetare e Partisë Demokratike në një shënim të gjatë në rrjetet sociale ka shpalosur edhe disa nga problematikat kryesore që ka evidentuar...

Reforma në drejtësi, Gjonaj: Rishikimi i ligjeve në respekt të ndryshimeve...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka folur sa i përket reformës në drejtësi. Në një intervistë televizive, ajo u shpreh se ndryshimet ligjore të...

Klodiana Lala bën deklaratën e fortë: Ky është qarku më problematik...

Gazetarja Klodiana Lala  e ftuar në emisionin “Real Story” ka komentuar përfshirjen e “djemve problematikë”, në fushatat zgjedhore dhe pozicionimin e tyre pranë partive...

Dritëro Agolli për serbët në ’95: Ballkani fuçi vere, jo baruti!

Shkrimtari i madh Dritëro Agolli, përmes një fjalimi të guximshëm në Kopenhagë në vitin 1995, ka kërkuar mirëkuptim mes serbëve dhe shqiptarëve, ndërsa është...

7 sjellje prindërore që mund të dëmtojnë të ardhmen e fëmijës...

Çdo prind vërtet dëshiron që fëmijët t'i rriten dhe të jenë të suksesshëm. Ne përpiqemi më së miri për t’i mësuar vlerat, etikën dhe...

144 aksidente vetëm në Gusht, këto janë 4 akset më problematike...

Rikthimi i emigrantëve dhe lëvizja e qytetarëve për pushime, ka shtuar numrin e aksidenteve në vend gjatë muajit Gusht. Brenda 24 ditëve në vendin...

“9 pikat e Erion Kristos”, një përmbledhje e problematikave në vend

Pedagogu Erion Kristo është shumë aktiv sa i përket ngritjes së problematikave në vend. Ditën e sotme me anë të një statusi në...

Forumi Rinor Kombëtar/ Listohen problematikat më të prekshme

Në kuadër të Ditës Kombëtare të Rinisë në Shqipëri, Qendra Kombëtare Burimore për të Rinjtë në Shqipëri (YRCA) dhe Rrjeti Kombëtar i të Rinjve...
SiteLock