Thursday, February 9, 2023
Home Tags Prishtine-beograd

Tag: prishtine-beograd

Emërohen zyrtarët që do të negociojnë linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd

Ministri në largim i Infrastrukturës dhe Transportit në Qeverinë e Kosovës, Pal Lekaj ka autorizuar Xhemë Veselin, drejtor i Departamentit dhe Infrastrukturës tokësore dhe...

Vuçiç paralajmëron marrëveshje për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka paralajmëruar arritjen e një marrëveshjeje për linjën hekurudhore mes Beogradit dhe Prishtinës. Pas takimit me të dërguarin presidencial...

BE: Linja ajrore Prishtinë-Beograd s’do të ndikojë në qëndrimin e BE...

Linja ajrore ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës nuk ndikon dhe nuk do të ndryshojë qëndrimin e Bashkimit Evropian për statusin, që është një çështje që...

“Një hap historik drejt normalizimit të hapësirës ajrore të Kosovës”

Në një intervistë ekskluzive për DW, drejtori i përgjithshëm i Autoritetit të Aviacionit Civil të Kosovës, Eset Berisha shpjegon deklaratën e nënshkruar të hënën...
SiteLock