Tuesday, January 31, 2023
Home Tags Prinderim

Tag: prinderim

Zayn rrëfehet për jetën e re si baba dhe gjithçka që...

Gigi Hadid dhe Zayn Malik u bënë prindër për herë të parë në shtator të vitit të shkuar. Modelja solli në jetë në shtëpinë...

Tetë tipare të prindërve që rrisin fëmijë të suksesshëm

Prindërimi është, pa dyshim, një punë 24 × 7, dhe kurrë nuk do të gjeni një udhëzues se si të rrisni një fëmijë të...

Shtatë arsye pse të rrisni ‘vajzën ideale’ për shoqërinë është gabimi...

Ka prindër që përpiqen të rrisin vajzën e përsosur. Atë që është e respektueshme, e sjellshme dhe që merr rolin e “vajzës ideale” në...

Gjërat që duhet t’i mësoni djalit tuaj para se të jetë...

Dy muajt e fundit kanë qenë paksa një kontroll realiteti për mua me djalin tim. Ai është zgjatur më shumë se unë dhe ka...

Prindërit autoritarë, stili më i keq i prindërimit

Prindërit autoritarë kanë tendencë ta vendosin stekën shumë lart, të bëjnë kërkesa të tepruara ndaj fëmijëve të tyre, t’i shtypin ata dhe t’i ndëshkojnë...

Këto janë mënyra efektive për të ndaluar kollën sidomos tek fëmijët

Zakonisht në periudhën e dimrit, fëmijët vuajnë shumë dhe shpesh nga kolla. Fatmirëisisht ka disa mënyra shumë efektive për ta ndaluar atë. Ndonëse tek fëmijët janë...

Lady Gaga do të ketë fëmijë në dekadën e ardhshme

Mesa duket Lady Gaga është gati të bëhet mama. Gjatë një interviste me vlogeren Nikkie, ylli i muzikës dhe kinematografisë foli për gjërat që do të...

Mark Zuckerberg tregon se vajzat e tij 2 dhe 4 vjeçare,...

Mark Zuckerberg mund të jetë bilioner, por kjo nuk do të thotë që llogaria e tij bankare është falas për vajzat e tij. Në një...
SiteLock