Thursday, February 9, 2023
Home Tags Prinder

Tag: prinder

2/2/2022: Kylie Jenner dhe Travis Scott bëhen prindër për herë të...

Kylie Jenner dhe Travis Scott janë bërë prindër për herë të dytë. Miliarderja njoftoi të dielën përmes llogarisë së saj në Instagram se ka sjellë...

Bashkia e Tiranës nis projektin “Çerdhe dhe kopsht pranë vendit të...

Të gjithë ata prindër që kanë merak për të gjetur një çerdhe apo një kopsht për fëmijët e tyre, do të marrin një zgjidhje,...

Turi dhe Orinda bëhen prindër për herë të parë, zbulojnë emrin...

Pritjes së ëmbël i erdhi fundit. Orinda Huta dhe Turjan Hyska janë bërë prindër për herë të parë të një vajzë. Lajmin e bukur e...

Dhuna në internet: Prindërit shqiptarë fajtorë pa faj

Gjatë pandemisë interneti nuk ishte vetëm shpëtimi por edhe rreziku më i madh për shumë fëmijë shqiptarë. Sipas raportit të 3-të Kombëtar “Të përdhunuar...

Tirana më e shtrenjta, Elbasani i fundit: Ja si është shtrenjtuar...

Mesatarisht, një familje shqiptare prej dy personash shpenzon në muaj rreth 63 mijë lekë, ndërkohë që një familje prej dy të rriturish me fëmijë...

Fëmija flet me veten! A duhet të shqetësoheni apo kjo gjë...

Nëse keni vërejtur që fëmija juaj bisedon me vetveten, nuk ka arsye për brengosje dhe paniku. Nuk është fjala për çrregullimin psikologjik apo për...

Duke i thënë fëmijës tuaj “jo” e bëni atë më të...

Ju përpiqeni të mos llastoni fëmijët tuaj, por pas orëve të dhembjeve dhe lotëve, ndonjëherë ju thjesht dorëzoheni. Ne nuk jemi këtu për të...

Psikologu i Harvardit këshilla për prindërit: Bëni këto 7 gjëra nëse...

Truri i një fëmije nuk është një tru i rritur në miniaturë. Është një tru i lindur në ndërtim e sipër që lidhet me...

Pak orë para protestës, Edi Rama del me një reagim të...

Me anë të një postimi në rrjetin social, Edi Rama, iu ka përgjigjur akuzave të opozitës dhe Presidentit. Ndërsa policia ka ndaluar të paktën...

Këshilla si ta trajtojmë agresivitetin e fëmijëve

Ekspertët thonë se një nivel i caktuar i agresivitetit të fëmijët është i natyrshëm. Prindërit mund të reagojnë me këshilla ose ndërhyrje, e jo...
SiteLock