Sunday, January 29, 2023
Home Tags Presion

Tag: presion

Dhjetë gjëra që duhen ditur nëse keni presion të lartë të...

Dhjetë gjëra që duhen ditur nëse keni presion të lartë të gjakut Presion i lartë i gjakut është i njohur si një nga shkaqet kryesore...

Aleksandar Vuçiç e pranon: Kemi presion nga ndërkombëtarët për njohjen e...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është deklaruar në lidhje me dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit. Pas përfundimit të takimit të Këshillit të Sigurisë Kombëtare...

Presioni i Joe Biden për Kosovën, vjen paralajmërimi i fortë nga...

Ish-ambasadori amerikan në Serbi, William Montgomery thotë se nuk duhet të jetë befasi që presidenti amerikan Joseph Biden ia dërgoi një mesazh presidentit serb,...

Pse avionët nuk mbajnë parashuta për pasagjerët?

Shumica e avionëve fluturojnë në një lartësi në të cilën nëse do të hidheshe me parashutë do të gjeje vdekjen e menjëhershme. Presioni i...

Kërcënimi i djalit nga Librazhdi për të dashurën: 2 mijë euro...

“Festim zemër, jam në shkollë. Më prit sa të mbaroj dhe të shkoj t’i marr e të ti sjell. Mos u mërzit’. Ky mesazh...

Dritan Abazoviç trondit politikën: Më ofruan 21 milionë euro që të...

Udhëheqësi i Lëvizjes Qytetare URA, Dritan Abazoviç ka thënë se janë të vërteta informacionet se i janë ofruar 21 milionë euro, me qëllim që...

Silva Bino tregon çfarë e trembte brenda spitalit COVID: Paniku më...

Shefja e ISHP-së, Silva Bino ka treguar përvojën e saj me virusin, ku veçoi ndër të tjera kujdesin e mjekëve. Ajo tha se mjekët...

Pas një krize, sistemi ynë nervor ka një logjikë të vetën,...

Krahasoni ndjeshmërinë e trupit tonë ndaj stresit kronik, si një pëlhurë e shtrenjtë kolltuku që sapo del nga fabrika dhe, të kesh një shtresë...

“Presioni” i tregut të punës ndaj universiteteve, i duhet reaguar?

Nga Adrian CIVICI Përshtatja dhe integrimi i shpejtë e cilësor në tregun e punës është pa dyshim një nga treguesit më domethënës të përmbajtjes dhe...

Presidenti Meta gati të themelojë media të re: Gazetarët të më...

Presidenti Meta duket se po parashikon fillimin e një Kohe të Re dhe për këtë i nevojitet një media e re. Duke shprehur sensibilizimin...
SiteLock