Tuesday, January 31, 2023
Home Tags Presidente

Tag: presidente

Lindita Nikolla e gatshme të marrë detyrën si presidente

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla mendon se fjalën e fundit për shkarkimin e Ilir Metës nga Presidenca e ka Gjykata Kushtetuese e cila pritet...

BE reagon ashpër, pas sulmeve të burrit të Vjosa Osmanit ndaj...

Raportuesja e Kosovës në Parlamentin Europian, Viola Von Cramon, ka reaguar ndaj gjuhës së Prindon Sadriut, bashkëshortit së presidentes Vjosa Osmani, shkruan Gazeta Metro. Viol...

Autoritetet bjelloruse bllokojnë hyrjen në faqen e gazetës ‘Nasha Niva’, arrestohet...

BJELLORUSI- Autoritetet bjelloruse kanë bllokuar ditën e sotme hyrjen në faqen web të gazetës ‘Nasha Niva’, ndërsa arrestuan kryeredaktorin e saj. Sipas mediave të...

Ministri i Brendshëm i Serbisë ofendon presidenten e Kosovës: Nëse Osmani...

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin, ka fyer presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani. Ai është marrë me një deklaratë të presidentes Osmani,...

Zbardhet vendimi i kryesisë, LDK pranon Vjosa Osmanin për presidente

Kryesia e Lidhjes demokratike te Kosove ka vendosur të qëndrojë në sallë për t’i bërë kuorumin e nevojshëm Vjosa Osmanit për t’u zgjedhur presidente e Kosovës. Lajmi është konfirmuar nga nënkryetari i kësaj partie Lutfi Haziri pas mbledhjes së kryesisë. Gjatë ditës se...

Kurti i sigurt: Do sigurojmë votat për votimin e Vjosa Osmanit...

Pas marrjes së detyrës në krye të qeverisë së re të Kosovës, Kryeministri Albin Kurti është deklaruar në lidhje me zgjedhjen e presidentit të...

Ja pse Znj. Osmani e meriton të jetë presidente e Kosovës

Nga Skënder Sadri KAPITI Këto arsye pse Vjosa Osmani duhet të jetë Presidente e Kosovës vijnë nga faktet dhe realiteti politik, demokratik ,publik e shtetëror...

Çka ka shpija, kallëzon Presidentja!

Nga Kimete Berisha 1. Presidentja i ka treguar krejt botës se Kosova është shtet i krimit dhe i korrupsionit. Jo që bota nuk e di kush...

Ndodh për herë të parë/ Vjosa Osmani shkruan historinë, zbardhen zhvillimet...

Drejtuesja e iniciativës “Guxo” dhe kandidatja e Lëvizjes Vetëvendosje për presidente, Vjosa Osmani, edhe zyrtarisht është njeriu më i votuar në historinë e zgjedhjeve...

Donald Trump nuk është i vetmi president i fajësuar, çfarë ndodhi...

Një ditë më parë dhoma e përfaqësuesve ka votuar ngritjen e akuzave ndaj presidentit Donald Trump, mbi trazirat e ndodhura në Kapitol. Një vendim...
SiteLock