Saturday, February 4, 2023
Home Tags Premier liga

Tag: premier liga

Merr fund dominimi 9-vjeçar spanjoll, Premier Liga kryeson në UEFA. Superiorja...

Kampionati anglez i futbollit ka dhënë fund një dominimi 9-vjeçar të klubeve spanjoll në Europë, duke marrë për herë të parë që nga viti...

​Premier Liga angleze rikthehet sot me disa ndeshje interesante

Liga më atraktive dhe më e fortë në botë, Premier Liga angleze, rikthehet sot me një program të ngjeshur të ndeshjeve, në kuadër të...

Kampionati i madh europian drejt pezullimit

Premier Liga mund të pezullohet për dy javë, kjo për shkak të situatës së krijuar nga Koronavirusi. Ndeshja mes Manchester Cityt dhe Evertonit, e planifikuar...

Liverpool e huazon talentin tek një klub të njohur anglez

Kampioni në fuqi i Premier Ligës, Liverpool ka vendosur ta huazojë talentin e ri të ekipit, Harvey Elliot te skuadra e Blackburn. Trajneri i “The...

Klubet angleze që bënë më së shumti shpenzime për sezonin 2020/2021

Në secilin afat kalimtar tashmë është e rëndomtë që klubet nga Liga Premier të bëjnë shpenzime të shumta. Kështu ndodhi edhe para fillimit të sezonit...

Sot, edicioni i ri i Premier Ligës

Sot starton edicioni i ri i Premier Ligës. Fulham dhe Arsenal zbarkojnë në “Craven Cottage”, me të vetmin synim, nisjen mbarë të sezonit në ishull. Përveç...

Liverpuli rrezikon titullin nga koronavirusi, klubet e Premier Ligës kërkojnë anulimin...

Liverpool është shumë afër titullit kampion këtë sezon, teksa është shkëputur ndjeshëm nga ndjekësit në kampionat. Tashmë Premier Liga është pezulluar dhe ekipi i Klopit...
SiteLock