Monday, February 6, 2023
Home Tags Premier league

Tag: premier league

Broja mahnit ‘Premier League’ dhe tërbon Conte-n, Milan pa mëshirë me...

‘Bomberi’ i kombëtares Armando Broja ka lënë sërish gjurmë në javën e 24 të Premier League, pasi 20-vjeçari ka realizuar një nga 3 golat...

Premier League nuk njeh krizë, merkato e janarit është e dyta...

Merkato e janarit në Premier League ka përfunduar dhe tani janë bërë llogaritë e shpenzimeve që kanë kryer klubet për të transferuar lojtarë. Fatura totale...

Covid-19 “gjunjëzon” Premier League/ Nuk ka “Boxing Day”, shtyhen ndeshjet e…

Ndeshjet e Premier League, Liverpool-Leeds dhe ëolves-Watford, që ishin programuar që të zhvilloheshin në datë 26 dhjetor (“Boxing Day”) janë shtyrë për shkak të...

Premier League, vaksinimi i futbollistëve me detyrim

Premier League ka marrë një vendim të rëndësishëm dhe një pozicionim zyrtar. Të gjithë lojtarët dhe stafet që duan të bëjnë pjesë në kampionatin...

Arsenali fiton derbin e Londrës me Totenhemin, përmbysje spektakolare e “Topçinjve”

Premier League angleze luajti dje shumicën e ndeshjeve të xhiros së 28-të, ku spikati në veçanti dueli derbi i Londrës ndërmjet arsenalit dhe Totenhemit....

SkySports parashikon renditjen përfundimtare në Premier League, surprizon me Liverpool-in

Manchester City nuk do e diskutojë titullin kampion në Premier League dhe Sky Sports ka guxuar të bëjë një parashikim, bazuar mbi numrin e golave të shënuar, golave të pësuar dhe pikëve...

Premierliga konfirmon vetëm dy raste pozitive me COVID-19 në javën e...

Premierliga ka njoftuar se në testimet e fundit kanë dal vetëm dy raste pozitive me COVID-19, derisa janë bërë rreth 3000 teste. 2970 testime janë...

Alaba i hapur për kalimin në Premier League

David Alaba është i hapur që të kalojë në Ligën Premier, raporton 90min. Sipas mediumit anglez, mbrojtësi austriak nuk dëshiron të qëndrojë më te Bayern Munich...

Eriksen do të rikthehet në Premier League

Mund të mbyllet në janar aventura e Christian Eriksen te Interi. Mesfushori danez i cili nuk po arrin të tregojë dot veten dhe të shfaqet...

Juventusi arrin marrëveshje personale me Giroud

Klubi italian, Juventusi thuhet se është pajtuar me kushtet personale të sulmuesit francez, Olivier Giroud. Zonja e Vjetër është e interesuar në transferimin e yllit...
SiteLock