Saturday, February 4, 2023
Home Tags Prefektura

Tag: prefektura

DOKUMENT/ Ngritja e flamurit në Durrës dhe pritja e Ismail Qemalit

Nga Seit Kërtusha Me rastin 28 Nentorit 1912, ditës së pavaresisë dhe në kujtim të gjyshit tim Said Ag Kërtusha po lancoj një dokument që...

Shi dhe përmbytje në fundjavë, “Mbrojtja Civile” shkresë 5 qarqeve

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar letër pesë prefektuarave në vend, për të marrë masa pasi gjatë fundjavës pritet mot me reshje...

Merret vendimi zyrtar, ja kush emërohet në krye të Prefekturës së...

Pas dërgimit të Ilir Beqajt si drejtues qarku në vend të Ditmir Bushatit, është emëruar me VKM dhe prefekti i ri i Shkodrës, znj.Majlinda...
SiteLock