Saturday, January 28, 2023
Home Tags Pranvere

Tag: pranvere

Në pranverë pritet një ulje e rasteve me Covid! Mjeku Alimehmeti:...

Epidemiologu Klinik, Ilir Alimehmeti deklaroi në “Wake Up” se tani në pranverë pritet një ulje e rasteve me Covid-19. “Nuk do zhduken rastet me Covid,...

Reshje shiu dhe borë, meterologia Adiola Bani zbulon se kur do...

Vendi ynë këto ditë do të ndikohet nga vranësira të cilat do të sjellin herë pas here reshje shiu dhe dëbore. Meterologia Adiola Bani, ka...

Jemi në stinën e pranverës, por vendi ‘mbërthehet’ nga dëbora/ Kukësi,...

I gjithë territori i Qarkut Kukës është përfshirë nga reshje bore. Lartësia e borës në zonat malore arrin deri në 60 cm dhe në...

“Çmendet” moti, ja si parashikohet të jenë ditët në vijim dhe...

Parashikimi i motit në vendin tonë sipas meteorologut Hakil Osmani, do jenë me temperaturat të larta në ditët në vazhdim. Ditët e ftohta tashmë i...

Minipranverë/ Qytetarët i drejtohen bregdetit të Durrësit për të kaluar fundjavën

Temperaturat e larta dhe moti i kthjellët me diell, kanë sjellë fluks të shtuar vizitorësh në Durrës ditën e sotme. Qytetarët i janë drejtuar bregut...

Ekspozita “Stinët e qenies apo himni i jetës” hapet në “Pavijon”,...

“Stinët e qenies apo himni i jetës” titullohet ekspozita me punimet e artistit Oltsen Gripshi, që u çel në “Pavijonin e artit” në Ministri...

Pipero jep lajmin e mirë: Ditët e këqija ndoqën njëra-tjetrën, por...

Mjeku i njohur Pëllumb Piepro teksa kujtoi se sa i vështirë ishte ky vit me pandeminë që ende është prezentë kudo, tha se se...

Greqia në karantinë, deri në pranverë?

Profesori i sëmundjeve infektive në Greqi Nikos Sypsas duke folur për mediat, tregoi se kur mund të lehtësohen masat anti-Covid në vend. Profesori shpjegoi se...

“Pranverë në vjeshtë”/ Meteorologia Adiola Bani parashikon si do të jetë...

Meteorologia Adiola Bani ka parashikuar se gjatë kësaj jave do të kemi një pranverë në vjeshtë, por me temperatura pak më të freskëta se...

“Pranverë” në dimër.Pa shi dhe me temperatura në rritje/ Ja si...

Kjo javë do të nisë me mot të kthjellët dhe me rritje të temperaturave. Njihuni me parashikimin e Institut të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe...
SiteLock