Thursday, February 9, 2023
Home Tags PPE

Tag: PPE

PPE nuk ka koment për bllokimin e Bullgarisë ndaj Maqedonisë së...

Partia Popullore Evropiane (PPE) nuk ka koment për bllokimin e partisë së Borissovit e cila është anëtare e PPE-së. Siç raportojnë nga MIA, pas thirrjes...

Kodi Zgjedhor shkon në Venecia, reagon PPE

Numri 2 i PPE në Parlamentin Europian, Andrei Kovaçev, ka reaguar lidhur me situatën politike në Shqipëri, ku ka shprehur mbështetjen ndaj qëndrimit të...

Europarlamentari Lega: Ndryshimi i njëanshëm i “5 qershorit” në kundërshtim me...

Raporteri për Shqipërinë i Grupit PPE në Parlamentin Evropian, David Lega komenton situatën politike në Shqipëri. Sipas tij, çdo ndryshim i njëanshmë i marrëveshjes...

Zv. Presidenti i PPE: Jemi pro hapjes së negociatave! Partitë politike...

Andrey Kovacev, zëvendës presidenti i grupit të PPE ka folur për çështjen e integrimit si dhe situatën politike në Shqipëri. Nga Pusteci, Kovacev i...

Rezoluta e PPE për Shqipërinë, Tritan Shehu: Të plotësohen kushtet ose...

Partia Popullore Europiane (PPE) miratuan të enjten një rezolutë në lidhje me krizën politike në Shqipëri, e cila nxit të gjitha palët ta tejkalojnë...

Rezoluta e PPE/ Berisha: Shkatërrimtare për narkoshtetitn

Ish kryeministri Sali Berisha e ka quajtur rezolutën e PPE, shkatërrimtare për qeverië. Sipas Berishës, në rezolutë kërkohet kryeministri Edi Rama dhe ministrat e tij...

Ngërçi për Kushtetuesen/ Basha: Kriza sa vjen dhe thellohet, zgjidhja e...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar me anë të një statusi në Facebook në lidhje me krizën politike me të cilën po...

Tusk zgjedhet kryetar i Partisë Popullore Evropiane, kritikon autokratët

Donald Tusk, presidenti i ri i partisë më të madhe në Parlamentin Evropian ka paralajmëruar kundër zgjedhjes së “popullistëve politikë, manipuluesve dhe autokratëve” në...

Basha prezanton në PPE vizionin për Shqipërinë Europiane dhe sulmon Ramën:...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në fjalën e tij në Kongresin e Partive Popullore Europiane, u shpreh se edhe pse humë vende...

Kryetari Basha në kongresin e PPE: Fokusi kryesor me drejtuesit europiane...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po merr pjesë në Kongresin e Partisë Popullore Europiane që nis sot punimet në Zagreb. Në këtë Kongres do të...
SiteLock